Од каде ја добивте инспирацијата за вашиот ник на форумов?

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Од хороскопскиот знак и тоа што на галено некогаш гругарка ми бејби ми вика :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Планирам после НГ да го променам уште еднаш. И потоа ако побарам да го сменам, нека ме банираат засекогаш.
Уште колку пати го смени од тогаш? :D Ја те памтам по никот 048 или така нешто беше? или грешка сум (think)
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Од мојот град . Тука сум родена , тука пораснав и учев , а и се омажив тука . Инаку по фамилијарна гледна точка , поречанка сум :D
 

adrenalin

Нов член
Не знам шта ви мислите, али ја сматрам да је теже изабрати име ника, него право име. :)

Замислите ситуацију да будете нечији кум, али да вам неко каже да детету дате име које се не уклапа у реална, постојећа имена. Били би у великом проблему..

Ја сам увек покушавао да на форумима бирам нека једноставна имена, али ми то никада није полазило за руком. Нема ту неке посебне инспирације, али на крају увек будем задовољан са својим избором.. ;)
 
Последна промена:

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Не знам шта ви мислите, али ја сматрам да је теже изабрати име ника, него право име. :)

Замислите ситуацију да будете нечији кум, али да вам неко каже да детету дате име које се не уклапа у реална, постојећа имена. Били би у великом проблему..

Ја сам увек покушавао да на форумима бирам нека једноставна имена, али ми то никада није полазило за руком. Нема ту неке посебне инспирације, али на крају увек будем задовољан са својим избором.. ;)
Ајде име разумем али овај аватар никако не могу дс сварим