Од каде ја добивте инспирацијата за вашиот ник на форумов?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Од каде ја добивте инспирацијата за вашиот ник на форумов?
Јас од хип-хоп културата. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Па си го пишав името, немав некоја инспирација. И вака ми се допага и Sarah секаде се потпишувам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Хахахахах во 2008 ја добив инспирацијата за овој ник и од тогаш сум вака скоро секаде на интернет :D бидејќи дотогаш само менував никови, веќе ми беше преку глава од никовите и се мислев со кој ник да бидам сеа...се мислев се мислев и на крај смислив :D одговара со мојот карактер :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Ја слушав песната од Тамара Тодевска Немирна некој ден пред да се регистрирам на форумов и кога пишував ник прво нешто што се сетив беше Немирна , а и ми одговара на карактерот па се стаив така. Пред некој ден баш си мислев дека сум можела нешто поубаво да измислам, нешто на англиски али што е тука е :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Пред некој ден баш си мислев дека сум можела нешто поубаво да измислам, нешто на англиски али што е тука е :D
Малце Офф-Топик ама да напоменам..
Наскоро ќе има и можност за промена на ник, но тоа ќе може за 6 или 12 месеци. :) Се разгледува и таа опција да си знаете.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Имав порано тетратки (турско производство мислам дека беа) и името на фирмата што ги прави e Ringo Lise. :D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
A saracen knight if I may. Одамна, од времето коа средниот век како епоха ми беше специјалност. И типот кој колку толку бил фер батка за тогашното сфаќање на светот.