1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од каде ја добивте инспирацијата за вашиот ник на форумов?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Од каде ја добивте инспирацијата за вашиот ник на форумов?
  Јас од хип-хоп културата. :)
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Па си го пишав името, немав некоја инспирација. И вака ми се допага и Sarah секаде се потпишувам. :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Татко ми така ме вика..Од него ми е идеата (happy)
   
  На The Tramp, The_melnicanecot и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Хахахахах во 2008 ја добив инспирацијата за овој ник и од тогаш сум вака скоро секаде на интернет :D бидејќи дотогаш само менував никови, веќе ми беше преку глава од никовите и се мислев со кој ник да бидам сеа...се мислев се мислев и на крај смислив :D одговара со мојот карактер :cool:
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Ја слушав песната од Тамара Тодевска Немирна некој ден пред да се регистрирам на форумов и кога пишував ник прво нешто што се сетив беше Немирна , а и ми одговара на карактерот па се стаив така. Пред некој ден баш си мислев дека сум можела нешто поубаво да измислам, нешто на англиски али што е тука е :D
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Малце Офф-Топик ама да напоменам..
  Наскоро ќе има и можност за промена на ник, но тоа ќе може за 6 или 12 месеци. :) Се разгледува и таа опција да си знаете.
   
 7. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Имав порано тетратки (турско производство мислам дека беа) и името на фирмата што ги прави e Ringo Lise. :D
   
 8. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Има компанија ко мојов ник игри со праи и незнам зошто на нив ми текна и така
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Прекарот ми е Макс така ме викаат, а луди онака го испукав ;)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  A saracen knight if I may. Одамна, од времето коа средниот век како епоха ми беше специјалност. И типот кој колку толку бил фер батка за тогашното сфаќање на светот.
   

Сподели: