1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Одмазда - за или против?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 27 јули 2012.

 1. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Нема потреба од одмаздување тоа што било,било ;)
   
 2. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Не сакам да се одмаздувам, немам намера да се спуштам на толку ниско ниво.
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Does it worth tryiin?
   
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Прво помисли дека се работи за одмазда као одмазда... у буквалну смислу на збор, а после виде дека е у љубов и секс. Каква бре одмазда, мноо ми е гајле. Немам намеру да се одмаздују. Ако превари, туј е крај.
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Само остани рамнодушен и ладен тоа би била најголемата одмазда, да покажеш дека ти не си тој што е повреден и што не може да продолжи да живее.Џабе ќе коваш планови за одмазда и во најлош случај ќе ги оствариш, така само себе си повеќе си наштетуваш.Работите треба да ги пуштиш да си фатат свој редослед :)
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  против...не знам зошто се замарате со одмазда,игнорот ке биде најголема казна...Што било нека остане во минатото.
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Па не ја и да би сакал не сум таква личност не би мозел нема да се замарам
   
 8. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
 9. Esperansa

  Esperansa Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 ноември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Vremeto ke pokaze I vrati za se..Samo trpenie... :)
   

Сподели: