1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Одмазда - за или против?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 27 јули 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  дали се одмаздата е најдобар лек за скршеното срце и повредената гордос или пак е уште повеќе распламтување на бесот и болката ???
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Не се одмаздувам. :biggrin:sreken
   
  На Luckky и Hkakashi им се допаѓа ова.
 3. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Ни ја :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 5. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Најдобра одмазда е да простиш и да продолжиш понатаму со животот концентрирајќисе на сопствената среќа. Време изгубено во кроење планови против некои луѓе кои не вредат ништо, едноставно не вреди. Заборави ги и избриши ги исто како никогаш да не постоеле.
   
  На Ана-Каренина, Mrs.Stinson, Dr.Gonzo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Времето минува и ги лечи сите рани велат, да точно но остава трајни лузни. На скршеното срце му е тешко да го прифати фактот што уствари го скршил, уништил. Со одмаздата не се добива ништо, напротив самиот душевно се доуништуваш. Како и да е одмаздата и омразната се најнепотребно нешто.
   
  На Mrs.Stinson му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  крв за крв
   
  На i_wanna_fly, Dr.Gonzo и Legioner им се допаѓа ова.
 8. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Со тоа шо ќе се одмаздиш на некого нема да направе да забравеш на болката шо е причина за одмаздата. Ништо не се постига го тоа.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  По селата во Македонија има и крвна одмазда. Баш пред неколку месеци гледав на Код имаше емисија за тоа. Комшијата му утепал ќерка, и овој син му ќе го утепа за да се одмазди. (puke)
   
 10. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  abe toa e drugo zborime za lubovna odmazda
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: