Ноќен живот - порано и сега

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Ноќниот живот- исто па исто. Дечишта во дискотеки во ниедно време, буткања, фурања, пијани се дерат, љокаат како последно да им е. Секоја недела е она истото, гратиси, списоци, ВИП, дрн, дрн, знаесувања.
Мене до ден денес не ми е јасно како може дискотека да наплатува влез од 150, 200 или повеќе денари за обична вечер? Ај во ред е некоја симболична цена од 50 ден. да речеме, ама овие се ненормални. А уште повеќе не ми се јасни луѓето што чекаат 10,20,30 мин за да ги гмечат во редица, неписмен вратар да се заебава со нив за да на крајот платат за да влезат.
И стандардните тепачки, секоја недела, кршење флаши, срчи...секоја стока не е за во град.
 
  • Like
Реакции: incule and ●Untouchable°

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Ноќниот живот- исто па исто. Дечишта во дискотеки во ниедно време, буткања, фурања, пијани се дерат, љокаат како последно да им е. Секоја недела е она истото, гратиси, списоци, ВИП, дрн, дрн, знаесувања.
Мене до ден денес не ми е јасно како може дискотека да наплатува влез од 150, 200 или повеќе денари за обична вечер? Ај во ред е некоја симболична цена од 50 ден. да речеме, ама овие се ненормални. А уште повеќе не ми се јасни луѓето што чекаат 10,20,30 мин за да ги гмечат во редица, неписмен вратар да се заебава со нив за да на крајот платат за да влезат.
И стандардните тепачки, секоја недела, кршење флаши, срчи...секоја стока не е за во град.
Како не ти се јасни? Па ако не платат после ќе не може да се пофалат дека они даваат по 120 само за влез. Ами и пијачките кај се (па кога кажуваат кој колку пиел се` се множи по 10)? Колку повеќе трошиш толку повеќе женските те сакаат.
 
  • Like
Реакции: cakar_ulav

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Само да најавам дека покрај Сектор, сега и Маракана и Балет се под клуч...
Епа нека ни` е на здравје!
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Не им ја продолжија лиценцата за Сектор ,а за Балет мислам како што се збори наводно инспекција али не е со сигурност може само шпекулации ,за Сектор сигурно ;)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Порано беше многу подобро,имаше многу добри дискотеки и кафиќи ама ги затворија
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Порано беше многу подобро,имаше многу добри дискотеки и кафиќи ама ги затворија
И луѓето беа слободни, далеку од стегите на тоа што е правилно или не, што денес се пласира преку пренатрупаните информации на интернет и разните телевизии.
 
  • Like
Реакции: incule

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
И луѓето беа слободни, далеку од стегите на тоа што е правилно или не, што денес се пласира преку пренатрупаните информации на интернет и разните телевизии.
Јас мислам дека поголема слобода од денешново време немало никогаш.
Сега имаш слобода на говор, слобода на говорење, слобода на облекување..сите норми, кодекси, морали и културни човечки однесувања исчезнаа.