1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќен живот - порано и сега

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Аркантос, 23 март 2013.

 1. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Ноќниот живот- исто па исто. Дечишта во дискотеки во ниедно време, буткања, фурања, пијани се дерат, љокаат како последно да им е. Секоја недела е она истото, гратиси, списоци, ВИП, дрн, дрн, знаесувања.
  Мене до ден денес не ми е јасно како може дискотека да наплатува влез од 150, 200 или повеќе денари за обична вечер? Ај во ред е некоја симболична цена од 50 ден. да речеме, ама овие се ненормални. А уште повеќе не ми се јасни луѓето што чекаат 10,20,30 мин за да ги гмечат во редица, неписмен вратар да се заебава со нив за да на крајот платат за да влезат.
  И стандардните тепачки, секоја недела, кршење флаши, срчи...секоја стока не е за во град.
   
  На incule и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Како не ти се јасни? Па ако не платат после ќе не може да се пофалат дека они даваат по 120 само за влез. Ами и пијачките кај се (па кога кажуваат кој колку пиел се` се множи по 10)? Колку повеќе трошиш толку повеќе женските те сакаат.
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  @Gemini кое е тоа кафуле вака ако не е тајна ?? :)
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Само да најавам дека покрај Сектор, сега и Маракана и Балет се под клуч...
  Епа нека ни` е на здравје!
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Веке 2 недели се затворени ,се знаеше тоа :cool:
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  А поради која причина се затворени?
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Не им ја продолжија лиценцата за Сектор ,а за Балет мислам како што се збори наводно инспекција али не е со сигурност може само шпекулации ,за Сектор сигурно ;)
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Порано беше многу подобро,имаше многу добри дискотеки и кафиќи ама ги затворија
   
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,869
  Допаѓања:
  932
  И луѓето беа слободни, далеку од стегите на тоа што е правилно или не, што денес се пласира преку пренатрупаните информации на интернет и разните телевизии.
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Јас мислам дека поголема слобода од денешново време немало никогаш.
  Сега имаш слобода на говор, слобода на говорење, слобода на облекување..сите норми, кодекси, морали и културни човечки однесувања исчезнаа.
   

Сподели: