1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Новитети во автомобилската индустрија

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 3 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Овие се Австралиска компанија не се многу скапи мислам, не сум запознат за квалитетот но низ Европа има доста луѓе што ги возат :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ако не се лажам мислам дека имаат и кај нас салон во Скопје. Баш кај Ј.Б.Т. школото.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Mercedes A class
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Lamborghini Ankonian Concept Lamborghini Ankonian.jpg
   
 5. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Дознаваме дека Австријската компанија Marchi Mobile направиле и исто така го продаваат најскапото рекреативно возило на светот, по име EleMMent Palazzo

  Како што е пренесено од Press Online, станува збор за кампер со ширина од 2,5 метри, должина 12 метри и завзема простор од 20 метри квадратни.
  Внатрешноста на ова најскапо рекреативно возило се состои од спална соба, купатило, дневна соба, футуристичка возачка кабина, луксузен мини бар и импресивна pop-up кровна тераса.
  Оваа куќа на тркала исто така е опремена со преносен интернет, камин, сателитска телевизија и подно греење.
  Погледнете го видеото и ќе видете за што станува збор.

   
 8. stole04

  stole04 Староседелец

  Зачленет на:
  23 мај 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  12
  [​IMG]

  MDI (Moteur Developpment International )
  Kомпанија која се занимава со развој на возила кои се придвижувани со помош на компримиран воздух сместен во резервоар во возилото. Во 2007 оваа француска компанија која е со седиште во Луксембург потпиша меморандум за соработка за развој на овој вид на возила со индиската компанија Тата моторс.
   
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Audi Zero Concept
  [​IMG]
   
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Renault Zoe
  600185_10150963774062863_1922346689_n.jpg

  601253_10150963774442863_1513778751_n.jpg

  575183_10150963774567863_1679280180_n.jpg

  599527_10150963774902863_824706062_n.jpg
   
  На Roxelana му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: