Новитети во автомобилската индустрија | Црнобело Форум

Новитети во автомобилската индустрија

Maks

Староседелец
Овие се Австралиска компанија не се многу скапи мислам, не сум запознат за квалитетот но низ Европа има доста луѓе што ги возат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Овие се Австралиска компанија не се многу скапи мислам, не сум запознат за квалитетот но низ Европа има доста луѓе што ги возат :)

Ако не се лажам мислам дека имаат и кај нас салон во Скопје. Баш кај Ј.Б.Т. школото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Mercedes A class


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Дознаваме дека Австријската компанија Marchi Mobile направиле и исто така го продаваат најскапото рекреативно возило на светот, по име EleMMent Palazzo

Како што е пренесено од Press Online, станува збор за кампер со ширина од 2,5 метри, должина 12 метри и завзема простор од 20 метри квадратни.
Внатрешноста на ова најскапо рекреативно возило се состои од спална соба, купатило, дневна соба, футуристичка возачка кабина, луксузен мини бар и импресивна pop-up кровна тераса.
Оваа куќа на тркала исто така е опремена со преносен интернет, камин, сателитска телевизија и подно греење.
Погледнете го видеото и ќе видете за што станува збор.

 

stole04

Староседелец
23 мај 2012
38
12
1,008
40


MDI (Moteur Developpment International )
Kомпанија која се занимава со развој на возила кои се придвижувани со помош на компримиран воздух сместен во резервоар во возилото. Во 2007 оваа француска компанија која е со седиште во Луксембург потпиша меморандум за соработка за развој на овој вид на возила со индиската компанија Тата моторс.