Несреќна љубов

Behemoth

Полноправен Член
8 мај 2012
30
14
8
Да сумираме....само завршила несрекно за едната страна:)...а не била цела љубов несрекна
Иначе за мојов случај ке напомна,нема зошто после тоа да се прашуваме каде сме згреешиле,нема грешки,секоја љубов има падови и успони...но се доага до момент кога се оди само во надолна линиа,зрело е да се седна после толкав период поминат заедно да се разговара и да се увиде каде се грешело,доколку после извесен период не се успее да се најде решение за проблемите...значи треба да се прекине.
Добро има моменти што се сложувам само да ми одговориш на ова прашање би сакал,кога некој двајца се сакаат а навистина им се испречува љубовта,харикирам сеа,родители,околина,сплет на ситуации,а тие сеуште се сакаат и никако не можат да бидат заедно според мене и тоа е несреќна љубов иако ти рече збор неостварена.Иако не би навлагал во интима во твојот случај ама да спласнат така лесно чуства не можат според мене може да има мала криза и се пребродуваат,сигурен сум дека причинителот е доста поголем отколку што се мисли.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Добро има моменти што се сложувам само да ми одговориш на ова прашање би сакал,кога некој двајца се сакаат а навистина им се испречува љубовта,харикирам сеа,родители,околина,сплет на ситуации,а тие сеуште се сакаат и никако не можат да бидат заедно според мене и тоа е несреќна љубов иако ти рече збор неостварена.Иако не би навлагал во интима во твојот случај ама да спласнат така лесно чуства не можат според мене може да има мала криза и се пребродуваат,сигурен сум дека причинителот е доста поголем отколку што се мисли.
За мојот случај ти е харикирање...затоа напомнав,дека сум свесна дека може да има падови и успони...можеби со тек на времето се менуваат потребите на едниот а не се усогласуваат со оние на другиот...или пак којзнае какви причини можат да се испречат.
Туку да ти одговорам на прашањето....доколку се испречат надворешни влијаниа,а и за ваквата љубов имам поставено прашање,во каква љубов би спагала таа,јас би рекла ете во несрекна,но нели ако љубовта е доволно силна никој неможе да не задржи?Значи и јас харикирам.Јас имам свое мислење за сите овие прашања,само сакав да ја отворам темава,да прочитам и нечие друго мислење,односно да си подискутираме,еве како јас и ти сега:)
Не ми е цел никого ништо да разубедувам...значи само ме интересираат и мислењата на другите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Behemoth

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Не...мислам...двајца се сакаат а трета личност е против таа нивна љубов и псотојано им пречи :)
тешко е да си третата личност :place ..океј ја нема ништо да му покварам нека одат, не сум таков чоек, ама НЕМОЖАМ ДА ЈА ЗАБОРАМ И НЕМА ДА ЈА ЗАБОРАМ..ќе чекам да се скарат и да стапам во акција (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Темата...... песна што ве потсека на некоја несрекна љубов ме потикна да ја отворам темава.
Што за вас претставува нескрекна љубов?
Љубов кон личност што сте ја сакале а никогаш не ви се возвратила?
Љубов која била срекна и обострана а завршила кога вие не сте биле спремни на тоа?Или кога вие сте ја завршиле а партнерот сеуште ве сакал и сакал да продолжите?
Љубов која завршила ради тоа што други така сакале а вие и двајцата или бар еден од вас неможел да го издржи притисокот?
Дали за срекна љубов ја сметаме само онаа љубов што завршила со брак?

Несреќна љубов за мене е доколку си заљубен во девојка подолго време и истата почине.Тоа го признавам.Се друго за мене е гола вода.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Несреќна љубов е кт ти гу сакаш највише на цел свет повише и од себе а њума гу згази камион :place:place. А среќна љубов тој е друга работа.
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Како може некој да не дозволува љубов.Тоа објаснете ми го.

Незнам што не ти е јасно ама има таква што не е дозволена од страна на родителите. Може ке речиш било многу одамна во турско ама го има и сега веруј..
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Незнам што не ти е јасно ама има таква што не е дозволена од страна на родителите. Може ке речиш било многу одамна во турско ама го има и сега веруј..

Мене се ми е јасно, само ме интересира начинот на кој родителите би ме спречиле да не идам со девојката?
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Мене се ми е јасно, само ме интересира начинот на кој родителите би ме спречиле да не идам со девојката?

Незнам затебе ама имаше случка која ми го остави тоа мислење. Сакам да кажам за забрана од двете страни. Ромео и Јулија од мојот град, пар чии фамилии најголеми непријатели во градот, а доста стари и угледни фамилии. Се водеше војна да се прекине врската, табу тема во градот нема да го заборавам тој период и на крајот решението го пронајдоа во отровот. Зошто така одлучиле незнам, решенија има 1001, ама сепак завршува несреќно. Се надевам ме сфати?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena