Најдобри филмски сцени

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
А најдобри документарни сцени? 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Се сетив на сценава сега бидејќи разбрав дека ќе правеле римејк на филмов и се изреволтирав. Некои филмови треба да се остават на мира. Како и да е, една од технички најдобро изведените сцени кои сум ги видел:

Препорака за оние кои го пропуштиле. Немојте да го изгледате римејкот прво и да си го расипете уживањето.
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Една од најдобрите сцени во серија, глумата на Cranston е надвор од светов, посебно неговата хистерична смеа, напнатоста на моментот, паниката на Marie, се вклопува совршено во една толку мрачно морбидна сцена...


James Spader како Raymond Reddington во The Blacklist. Можам да го слушам човеков како зборува со денови...


Keanu Reeves во John Wick, и неговиот rampage во клубот! Сценава е како еден волшебен крвав балет!


Ќе речете дека сум грозен, и дека е ова најодвратниот филм, но сметам дека глумата на Сергеј е толку беспрекорна, толку неверојатно добра, посебно што во филмот го глуми најомразениот, најизопачениот, најболниот лик со таква финеса...


Oмилениот ми филм, омилената ми сцена...

 

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,499
3,776
1,153
Кои сам прошо сито и решетке:D
 
Последна промена: