1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобри филмски сцени

Дискусија во форумот 'Филм' започната од efederer, 11 март 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  А најдобри документарни сцени?

   
 2. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Се сетив на сценава сега бидејќи разбрав дека ќе правеле римејк на филмов и се изреволтирав. Некои филмови треба да се остават на мира. Како и да е, една од технички најдобро изведените сцени кои сум ги видел:


  Препорака за оние кои го пропуштиле. Немојте да го изгледате римејкот прво и да си го расипете уживањето.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757


  Неверојатно инспирира..
   
 4. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Една од најдобрите сцени во серија, глумата на Cranston е надвор од светов, посебно неговата хистерична смеа, напнатоста на моментот, паниката на Marie, се вклопува совршено во една толку мрачно морбидна сцена...  James Spader како Raymond Reddington во The Blacklist. Можам да го слушам човеков како зборува со денови...  Keanu Reeves во John Wick, и неговиот rampage во клубот! Сценава е како еден волшебен крвав балет!  Ќе речете дека сум грозен, и дека е ова најодвратниот филм, но сметам дека глумата на Сергеј е толку беспрекорна, толку неверојатно добра, посебно што во филмот го глуми најомразениот, најизопачениот, најболниот лик со таква финеса...  Oмилениот ми филм, омилената ми сцена...

   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574

  :patos:patos
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 9. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Кои сам прошо сито и решетке:D
   
  #59 İncognito, 20 август 2016
  Последна промена: 20 август 2016
 10. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691

  сега на оваа се сетив :)
   

Сподели: