Најдобар фитнес клуб? | Црнобело Форум

Најдобар фитнес клуб?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Koj би го препорачале?

Зависи ти каков бараш. Види секој бара различно, некој бара да има добри услови, некој му се потребни само тежини да има друго не му е битно, трет бара каде што има добри инстуктори, четврт бара каде што има помалку гужва, петти бара каде има па повеќе гужва за да го видат и тн... :) Зависи ти што сакаш, па ќе ти препорачат останатите, и зависи од кој град си, веројатно од Скопје?
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
од Скопје :) да ида добри инструктори и да нема гужва по можност :)
Не сум вежбал по многу теретани во Скопје, но се надевам некој дека ќе ти даде некои препораки, инаку имаш добар инструктор во Борис Трајковски Дејан Пауновски, а со гужва таму не знам како стои.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Денска го отвараат "Гладијатор", реновиран, проширен, со нови справи, модренизиран, а иста цена. Доста беше 11 дена легачење :).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Денска го отвараат "Гладијатор", реновиран, проширен, со нови справи, модренизиран, а иста цена. Доста беше 11 дена легачење :).
Jaко! А и гледам многу повеќе кардио справи се донесени, живи и здрави во Сабота ќе правам тренинг кога ќе одам накај Скопје :)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
За гладијатор заборавате да кажете две битни работи:
Прво нема никаква вентилација и е загушливо многу внатре (отворен прозор не го решава тоа, особено не зимно време)
Второ за почетници нема инструктори кои ќе им покажат што треба да вежбаат, како правилно да вежбаат и слично
Така да, ако сте почетници и сакате да почнете избегнувајте ја оваа теретана, бар додека не ги научите основните работи во теретана каде што има инструктори, па после тоа можете во гладијатор. Иначе справите се супер има тежни и во тој поглед се најдобро имам да кажам

Вежбав во Саботата, ама како што кажа без вентилација изгорев од жешко внатре, можам да замислам па летото како ќе биде внатре :eek
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Вежбав во Саботата, ама како што кажа без вентилација изгорев од жешко внатре, можам да замислам па летото како ќе биде внатре :eek
и не ми е јасно како можеше после реновирање, проширување, комплет нови справи и слично да не го решат проблемот со вентилацијата? пекол е внатре не се диши а на лето нејќеш да си внатре ;) been there, done that ;)
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
За девојки убедливо најдобра ти е Магнус, голема, опремена со се што е потребно, по сите прописи и само за жени е... ама цената е многу солена, така да...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum