1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобар фитнес клуб?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Baronessa, 14 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Доколку тренирате фитнес или едноставно само сакате вашето тело да биде добро оформено, кој фитнес клуб е вашиот вистински избор?
   
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Теретани во Скопје има колку што ти душа сака, не знам како одат цените во секоја, но добро опремен фитнес центар за мене е
  1. Хигиената да е на прво место (да е чисто)
  2. Да има воспоставен ред
  3. Да има соблекувална
  4. Да има доста тежини и справи за сите
  5. Да има кој да те упати на правилно вежбање
  6. Да има музика во теретаната која би ги мотивирало барем 60-70%
  и така натаму, но не е се до условите, познавам луѓе кои не вежбаат наоѓајки најразлични изговори, а оној кој му се вежба и знае да вежба правилно, и правилно да се храни може да постигне врвни спортски резултати и во теретана со намјали услови.
   
  На AnaMarina, JaMi и Baronessa им се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  ГЛАДИЈАТОР!
   
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Гладијатор е одлична! На шампионот Тоше Зафиров, одлична атмосфера прекрасно место за вежбање, а и 700 денари е месечно.
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  башка сеа имаат и некои новсти...
   
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Се знае кој може да држи теретана и да инвестира во неа, со цел да им го подобри здравјето и животниот стил на луѓето, само оној кој се занимава цел живот со тоа, неможе секој на пр. правник да отвара теретана зошто имал пари бил бизнисмен...
  Секоја чест за Тоше, што обезбедува врвни услови и справи.
   
 7. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  За гладијатор заборавате да кажете две битни работи:
  Прво нема никаква вентилација и е загушливо многу внатре (отворен прозор не го решава тоа, особено не зимно време)
  Второ за почетници нема инструктори кои ќе им покажат што треба да вежбаат, како правилно да вежбаат и слично
  Така да, ако сте почетници и сакате да почнете избегнувајте ја оваа теретана, бар додека не ги научите основните работи во теретана каде што има инструктори, па после тоа можете во гладијатор. Иначе справите се супер има тежни и во тој поглед се најдобро имам да кажам
   
 8. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Е да, лошто е тоа што нема вентилација, тоа е еден од основните услови кои треба да ги поседува една теретана, иако не сум од главниот град, не знам како стојат другите теретани со вентилација, мада тешко, се мислам вентлација може да има Атлета, или Борис Трајковски, па ако знае некој нека пише, дали овие теретани имат вентилација или нека набројат и некои други.
   
 9. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Тие што ги наброја, калифорнија фитнес, магнус (ама таа само за жени е) тие се профи колку што знам а гарант има уште некоја. А генерално сегде има инструктори, за разлика од гладијатор
   
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Koj би го препорачале?
   

Сподели: