1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупите вицови што ги знаете

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од 84 sk_Y ^_-, 19 февруари 2013.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Си биле два автобуса едниот црвен а другиот возел за Велес :rolleyes:
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  си биле дваица а посебно фториоф : )
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Си биле неколку собиранки,а посебно првата :biggrin
   
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Мене најглупи ми се оние долгометражните - си бил еден змеј шо живеел после 7 планини, 7 мориња, 7 реки, 7 леви притоки, 7 брда, 7 океани во една пештера.
  И еден ден кога се разбудил рекол- у пичку матер кај живеам јас:facepalm2
   
  На beautifull liar и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.
 5. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Зошто Индијанците ги закопуваат своите мртви позади планината?
  -Зошто таму им се гробиштата.

  Си било едно зајче и го згазило камион. Што има америчко у вицов?
  -Зајчето се викало Џек.
   
  На beautifull liar, -Jasmine- и violetmoon им се допаѓа ова.
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Си биле автори и повтори , автори паднал од авион кој останал ?
  - Повтори .
  Па демек е смешно он оди пак : Си биле автори и повтори , автори паднал од авион кој останал ?
  - Паа повтори останал !
  Он паѓа од смеа и пак ....
  ..........................................
  :besen |-(
   
  На Badgirl и -Jasmine- им се допаѓа ова.
 7. -Jasmine-

  -Jasmine- Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Статус на Фејсбук:
  БРЕМЕНА СУМ!!
  Лике-да родам
  Коментар-да абортирам
  Сподели-ако мислиш дека си таткото
   
  На beautifull liar и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Црн хумор:
  ...Била си плавуша и по грешку се офарбала црно
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Била една плавуша заборавила да дише и умрела.
  Си биле две риби,едната ја изела мачка другата се направила туна од смеење.
  Ај кажи некој виц? Топка нема шпиц.
  Си биле две сијалици и едната и рекла на другата -не ми свети у очи.
  Си биле две патики,особено левата.
  Си биле три верверици,две биле различни а едната иста.
   
  На beautifull liar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Matumba

  Matumba Нов член

  Зачленет на:
  24 февруари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  11
  Шоферот вози со огромна брзина по доста долг пат. За колку време шоферот ке стаса до целта ако се знае дека шоферот во седмо оделение имал 4-ка математика ?
   

Сподели: