1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Највкусно чоколадо

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од MissChievous, 21 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Бадеми и мед има да, малце и тврдо е ама не е битно битен е вкусот, можеби е скапо ама мене ми е поубаво од другиве. :)
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Ritter Sport nugat замрзнато..
  Mmmnjammm..
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Ме изненади европа со нејзиното воскреснување со црните чоколади кои ги ставам рамо до рамо со Дорината црните. У принцип не сум љубител на зашеќерено/слатко/млечно чоколадо туку повеќе им давам шанса на острите вкусови на какаото. Црно со кора од портокал или малина ми се на врвот. Од милка едино признавам оние со карамел.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Од тие со поголем процент на какао само едно имам пробано до сега,видов погоре во постовите дека има некои и со 99% какао
  [​IMG]
   
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  [​IMG]
   
  На Tantara и Aristokrat им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Многу ми фалат следните 3 чоколади (особено првото, омилено ми беше) кои ги јадев буквално секој ден во Америка:

  almond-joy.jpg

  american-milky-way-simply-caramel-bar-54.1g-5575-p.jpg

  Е вакво беше внатре:

  100_1483.JPG

  butterfingers-jpg.jpg
   
 7. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Ritter Sport (inlove)
  image.jpg
  image.jpg
  Не можам да се одлучам кое ми е повкусно:sreken.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  download (55).jpg download (54).jpg download (53).jpg toms-ekstra_reference.png 1580971.jpg images (29).jpg download (52).jpg download (49).jpg download (50).jpg download (51).jpg
   
  #78 Fashion.Lover, 21 февруари 2015
  Последна промена: 21 февруари 2015
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Мене највкусна ми е милка(inlove)
   
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  This is what heaven tastes like Hachez-Raspberry-Balsamico-1.JPG
   

Сподели: