Музички спотови ала порничи

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Зашто ако сакаш да гледаш такви слики, видеа и содржини имаш милион порно сајтови, форум не е за споделување слики со голи жени или мажи.
може и на форум да има такви содржини но се нашол некој паметен и културен што ставил забрана....е да има некој таков и кај нас во оваа држава па да цензурира се што е вулгарно, насилно и преразголено и .....
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,616
7,198
1,153
Big Sur
Има многу држави што имаат законски регулативи за вакви работи.Воспитувај го своето дете на каков начин сакаш но несакам да дозволам државата да ми го превоспитува детето.
може и на форум да има такви содржини но се нашол некој паметен и културен што ставил забрана....е да има некој таков и кај нас во оваа држава па да цензурира се што е вулгарно, насилно и преразголено и .....
Државава една средена, уште тоа остана. :D А болдот нели би било (пре)воспитување од страна на државата?
Мање битно. На денешно време ретко кој и гледа телевизија. Претежно оние батки и дадички што бараат симпатии по ДМ Сат и што намерно праќаат поздрави со порнич песни. Другиве - си пишеш фино, лепо што ти треба на интернет и тераш.
Има и Јутуб цензура за флагирани видеа, ама џабе вебсајт ќе те праша дали сигурно си над 18...ќе кликнеш да, и отиде во земјата на чудата.
Ние немаме време да цензурираме такви ствари пошто кај нас не ги ни има во етер т.е. не можат да дојдат на ред од сериине што се по 5 денари епизода и играњето „ти си шуга“ од страна на високите врвови.
А иначе просто мачкање очи е цензурата. Исто ко на школо што блокираа користење фб, а секој еден научи да си внесе прокси и толку од забраната.
Исто ко што и редовно затвораат сајтови за торенти, за истите експресно пак да се појават со нов домен.

Дури добиваат внимание од разголеноста (а добиваат), џабе публиката што збори, ним тоа им носи милиони.
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Ако не ви се гледа и сте против тоа тогаш не гледајте, ако знаете каков е спотот и продолжите да го гледате значи ви се допаѓа тоа што гледате. Ќе им забранувале да се соблекуваат :rofl а наједноставно решение е да не гледаш ако не ти се гледа.
Да, ама еве сега 80% од децава од 10тина години имаат сопсвени телефони, таблети, па и лаптопи.
И сега ќерка ти го глда спотот "Anakonda", интересно и е, памти, оди на училиште и им се слекува на другарчињата за да "тверка". (онака лупам глуп пример):x
Кога ти ќе бидеш викнат на родителска и ќе кажеш "Сама си гледаше", сметаш дека учителката има право да ти каже "Па што си и дал да гледа" така?
Децата учат лесно, и сета вулгарност им останува како вид "траума" во нивните мозочиња, и јас сум сигурен дека кога- тогаш ќе го покажат штетното влијание на спотовите кои не требало да ги видат.
Сериозно, каде е +18?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Ги прочитав сите 4 страни, и незнам како никој досега не ја постирал песнава (спотот) ... иначе ја има и нецензурираната верзија на спотов, али не на You Tube ;)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,616
7,198
1,153
Big Sur
Кога еротиката и уметноста ќе се спојат, само небото е граница.
Спотов заслужува почесно место во толку многу категории, но претежно во македонска блага еротика. На моето воодушевување му нема крај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider