1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички спотови ала порничи

Дискусија во форумот 'Музика' започната од diva orhideja, 29 март 2015.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  може и на форум да има такви содржини но се нашол некој паметен и културен што ставил забрана....е да има некој таков и кај нас во оваа држава па да цензурира се што е вулгарно, насилно и преразголено и .....
   
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Државава една средена, уште тоа остана. :biggrin А болдот нели би било (пре)воспитување од страна на државата?
  Мање битно. На денешно време ретко кој и гледа телевизија. Претежно оние батки и дадички што бараат симпатии по ДМ Сат и што намерно праќаат поздрави со порнич песни. Другиве - си пишеш фино, лепо што ти треба на интернет и тераш.
  Има и Јутуб цензура за флагирани видеа, ама џабе вебсајт ќе те праша дали сигурно си над 18...ќе кликнеш да, и отиде во земјата на чудата.
  Ние немаме време да цензурираме такви ствари пошто кај нас не ги ни има во етер т.е. не можат да дојдат на ред од сериине што се по 5 денари епизода и играњето „ти си шуга“ од страна на високите врвови.
  А иначе просто мачкање очи е цензурата. Исто ко на школо што блокираа користење фб, а секој еден научи да си внесе прокси и толку од забраната.
  Исто ко што и редовно затвораат сајтови за торенти, за истите експресно пак да се појават со нов домен.

  Дури добиваат внимание од разголеноста (а добиваат), џабе публиката што збори, ним тоа им носи милиони.
   
  На Beauty&Beast, Makedonec, 84 sk_Y ^_- и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Да, ама еве сега 80% од децава од 10тина години имаат сопсвени телефони, таблети, па и лаптопи.
  И сега ќерка ти го глда спотот "Anakonda", интересно и е, памти, оди на училиште и им се слекува на другарчињата за да "тверка". (онака лупам глуп пример):x
  Кога ти ќе бидеш викнат на родителска и ќе кажеш "Сама си гледаше", сметаш дека учителката има право да ти каже "Па што си и дал да гледа" така?
  Децата учат лесно, и сета вулгарност им останува како вид "траума" во нивните мозочиња, и јас сум сигурен дека кога- тогаш ќе го покажат штетното влијание на спотовите кои не требало да ги видат.
  Сериозно, каде е +18?
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105

  Ама јас си ја поштовам Бјанка и Јулија :)

   
 5. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Ги прочитав сите 4 страни, и незнам како никој досега не ја постирал песнава (спотот) ... иначе ја има и нецензурираната верзија на спотов, али не на You Tube ;)

   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798

Сподели: