Музички спотови ала порничи

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Децата ќе ги заштитувате од секс сцени кои некогаш и тие ќе ги практикуваат, а не се буните против тоа сериите што ги учат дека силувањето е нормална работа и дека треба да ја прифатат и да се вљубат во силувачот?
- малку надвор од темата, ама се изнервирав на еден коментар и не ни ги дочитав постовите туку се фрлив да пишувам свој пост.
Мене ми пречи воопшто правење спотови за музика - искрено.
Песна е за слушање, не за гледање - но тоа е мој став.
Дали таа ќе излезе гола на спотот, дали ќе има вибратор во својата вагина додека ги пее највисоките тонови во рефренот...ама баш ме брига. Само знам дека, ако песната е лоша - спотот и голотијата нема да ѝ помогнат.
Е тоа е проблемот кај нас луѓето, баш ме брига ако сакаат и голи нека шетаат.Баш ме чуди вакво нетрезвено размислување,абе мора државата да цензурира вакви вулгаризми,да се има мерило во музика,филмови,реклами....или да се одреди кога и во кое време да се пуштаат за гледање ама и дебело да се репнат да платат ако сакаат да промовираат порнографија наместо музички или др.квалитети.Народов не смее да дозволи да се гледаат такви работи, душевно пропаѓаме,каде е свеста тука,само ни се предизвикува животинскиот нагон! Најгледани спотови се тие каде што има голотиња а не поради песната,убавата музика илидр.Квалитетот се заменува и сакаш да кажеш дека ние треба сето тоа така лесно да им дозволиме на децата да гледаат.Погледни ги младиве девојчиња на што личат, три тона шминка,пуш ап градници, сукњи до газот а уште ни мензис не добила.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Е тоа е проблемот кај нас луѓето, баш ме брига ако сакаат и голи нека шетаат.Баш ме чуди вакво нетрезвено размислување,абе мора државата да цензурира вакви вулгаризми,да се има мерило во музика,филмови,реклами....или да се одреди кога и во кое време да се пуштаат за гледање ама и дебело да се репнат да платат ако сакаат да промовираат порнографија наместо музички или др.квалитети.Народов не смее да дозволи да се гледаат такви работи, душевно пропаѓаме,каде е свеста тука,само ни се предизвикува животинскиот нагон! Најгледани спотови се тие каде што има голотиња а не поради песната,убавата музика илидр.Квалитетот се заменува и сакаш да кажеш дека ние треба сето тоа така лесно да им дозволиме на децата да гледаат.Погледни ги младиве девојчиња на што личат, три тона шминка,пуш ап градници, сукњи до газот а уште ни мензис не добила.
Ама зошто голотијата да биде табу тема? Леле мајко?
Поради тоа што е табу, а децата се плашат да разговараат со своите родители на таа тема - после 15 годишна оди со мајка ѝ да абортира.
Нема потреба да се цензурираат тие спотови - а тоа што тие не нудат квалитет, тоа е друга проблематика.
Мила моја Дива орхидеја, постојат милион други покритични работи, ама не реагирате.
Индиските серии пропагираат дека е нормално 9 годишно девојче да стапи во брак. Турските серии пропагираат дека доколку девојката е во брак, притоа, бракот е склучен без волја, сопругот има право да ја силува, а оваа на крај и да се вљуби во својот силувач.
- за тоа не се буниш што го даваат во 4ипол на пладне на Сител, децата го гледаат, а за спот со голотија се лутиш?
И ако веќе ти пречи тоа, постои начин да се кодираат одредени програми(кодирај сѐ што пушта таков спот: vh1, MTV, dm sat, balkanika ... И немаш гајле.
А во суштина... нема ништо лошо во тоа децата да гледаат голотија, секс пози... бидејќи сѐ тоа во иднина ќе го прават, и добро е да им се развие љубопитноста од мали, па да прашуваат и да си го спознаваат телото. Нема ништо лошо и спорно.
Ова ме потсетува на ... уката - буката што настана за да се исфрлат сказните од училиштата, не сфаќајќи колку тие им се потребни на децата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Ама зошто голотијата да биде табу тема? Леле мајко?
Поради тоа што е табу, а децата се плашат да разговараат со своите родители на таа тема - после 15 годишна оди со мајка ѝ да абортира.
Нема потреба да се цензурираат тие спотови - а тоа што тие не нудат квалитет, тоа е друга проблематика.
Мила моја Дива орхидеја, постојат милион други покритични работи, ама не реагирате.
Индиските серии пропагираат дека е нормално 9 годишно девојче да стапи во брак. Турските серии пропагираат дека доколку девојката е во брак, притоа, бракот е склучен без волја, сопругот има право да ја силува, а оваа на крај и да се вљуби во својот силувач.
- за тоа не се буниш што го даваат во 4ипол на пладне на Сител, децата го гледаат, а за спот со голотија се лутиш?
И ако веќе ти пречи тоа, постои начин да се кодираат одредени програми(кодирај сѐ што пушта таков спот: vh1, MTV, dm sat, balkanika ... И немаш гајле.
А во суштина... нема ништо лошо во тоа децата да гледаат голотија, секс пози... бидејќи сѐ тоа во иднина ќе го прават, и добро е да им се развие љубопитноста од мали, па да прашуваат и да си го спознаваат телото. Нема ништо лошо и спорно.
Ова ме потсетува на ... уката - буката што настана за да се исфрлат сказните од училиштата, не сфаќајќи колку тие им се потребни на децата.
Мили мој Анхис, да знаеш дека реагираме но многубројни се оние како тебе што размислуваат и пак ке се повторам, државата треба да пресече, да донесе забрани.Децата гледјќи такви работи ги применуваат самите, ги имитираат а притоа неможат да осознаат што е права љубов и сексуален чин а што е само задоволување на секс.апетит.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Државата да донесе забрани? Која е државата бе да ми наредува како јас ќе го воспитувам моето дете?
Ако сакам и порно ќе му пуштам, ако сметам дека тоа ќе биде поволно, за моето дете да се изгради во здрава личност!
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Државата да донесе забрани? Која е државата бе да ми наредува како јас ќе го воспитувам моето дете?
Ако сакам и порно ќе му пуштам, ако сметам дека тоа ќе биде поволно, за моето дете да се изгради во здрава личност!
Има многу држави што имаат законски регулативи за вакви работи.Воспитувај го своето дете на каков начин сакаш но несакам да дозволам државата да ми го превоспитува детето.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Има многу држави што имаат законски регулативи за вакви работи.Воспитувај го своето дете на каков начин сакаш но несакам да дозволам државата да ми го превоспитува детето.
Значи, според тебе ваквите музички спотови ќе ти го направат детето конфликтна личност?
1. Детето, со сите денешни промени во храната, динамиката, најчесто, ако е девојче ќе почне со менструација на 10-11 години, значи хормоните ќе профункционираат.
2. На истата таа возраст момчето ќе почне околу себе само газови да гледа.
1а. Ако девојчето не знае што значи да крвариш, ќе помисли умира, а такви нагли исплашувања создаваат страшни фобии.
2а. Ако момчето не е поучено на време дека тоа не е убаво, ќе почне да ги мава соученичките по газ, па по цел ден ќе биде кај педагози/психолози.
Заклучок: Доколку девојчето гледа со тебе такви спотови, а ти се доволно умна да знаеш како да му кажеш со зборови дека истакнувањето на нејзиното тело на начин на кој што го прави пејачката, е неубаво за неа, дека тоа е непочитување кон самата себе си, во моментот кога ќе сака да го крене фустанчето(јас сум сведок дека ова го правеа девојчиња во четврто одд, замисли во мое време) за да ѝ ги видат гаќичките, ќе ѝ текне на зборовите твои, дека гледајќи го „лажниот јунак“ си ѝ кажала дека тоа само ќе ѝ созададе проблем - од страв ќе се смири.
Доколку момчето не гледа такви спотови, каде што Тони Зен ѝ вика на девојката „Ми каса ес ту каса“ ќе смета дека тоа е во ред, но ти повторно си тука да му објаснеш како е и што е. Па утре ден, ќе си ги смири хормоните и нема да ги втурнува во ќош своите школски и да ги чепка за газ.
- додека родителите сметате, дека децата нема да ви имаат сексуални амбиции ако ги ставите во стаклена градина и не им дозволувате да читаат еротски статии, да гледаат порно, да гледаат СПОТОВИ АЛА ПОРНИЧИ, џабе ѝ е на државата и телевизорите и лап топите од дома да ни ги земе...пак ќе останеме туп народ што создава дебили, а не деца.
После ќе слушнам некоја мајка „колку се трудев околу моето дете, ене ми го, никој не го дружи... а колку го воспитав„
- епа да де, не му даваше да гледа кај што се бацуваат дечко и девојка;
- кога ќе сакаше да зборува со тебе, му викаше оди во соба мал си за тие работи:
- му создаде илјада фрустрации кои тоа ги исфрли врз другарчињата и остана само.
- си свршила работа.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Значи, според тебе ваквите музички спотови ќе ти го направат детето конфликтна личност?
1. Детето, со сите денешни промени во храната, динамиката, најчесто, ако е девојче ќе почне со менструација на 10-11 години, значи хормоните ќе профункционираат.
2. На истата таа возраст момчето ќе почне околу себе само газови да гледа.
1а. Ако девојчето не знае што значи да крвариш, ќе помисли умира, а такви нагли исплашувања создаваат страшни фобии.
2а. Ако момчето не е поучено на време дека тоа не е убаво, ќе почне да ги мава соученичките по газ, па по цел ден ќе биде кај педагози/психолози.
Заклучок: Доколку девојчето гледа со тебе такви спотови, а ти се доволно умна да знаеш како да му кажеш со зборови дека истакнувањето на нејзиното тело на начин на кој што го прави пејачката, е неубаво за неа, дека тоа е непочитување кон самата себе си, во моментот кога ќе сака да го крене фустанчето(јас сум сведок дека ова го правеа девојчиња во четврто одд, замисли во мое време) за да ѝ ги видат гаќичките, ќе ѝ текне на зборовите твои, дека гледајќи го „лажниот јунак“ си ѝ кажала дека тоа само ќе ѝ созададе проблем - од страв ќе се смири.
Доколку момчето не гледа такви спотови, каде што Тони Зен ѝ вика на девојката „Ми каса ес ту каса“ ќе смета дека тоа е во ред, но ти повторно си тука да му објаснеш како е и што е. Па утре ден, ќе си ги смири хормоните и нема да ги втурнува во ќош своите школски и да ги чепка за газ.
- додека родителите сметате, дека децата нема да ви имаат сексуални амбиции ако ги ставите во стаклена градина и не им дозволувате да читаат еротски статии, да гледаат порно, да гледаат СПОТОВИ АЛА ПОРНИЧИ, џабе ѝ е на државата и телевизорите и лап топите од дома да ни ги земе...пак ќе останеме туп народ што создава дебили, а не деца.
После ќе слушнам некоја мајка „колку се трудев околу моето дете, ене ми го, никој не го дружи... а колку го воспитав„
- епа да де, не му даваше да гледа кај што се бацуваат дечко и девојка;
- кога ќе сакаше да зборува со тебе, му викаше оди во соба мал си за тие работи:
- му создаде илјада фрустрации кои тоа ги исфрли врз другарчињата и остана само.
- си свршила работа.
Ваауууууууу човече, како не те мрзеше волку да пишуваш!??Ај тогаш кажи ми зошто на форумов се забранети такви содржини, слики, видеа??
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Ваауууууууу човече, како не те мрзеше волку да пишуваш!??Ај тогаш кажи ми зошто на форумов се забранети такви содржини, слики, видеа??
Зашто ако сакаш да гледаш такви слики, видеа и содржини имаш милион порно сајтови, форум не е за споделување слики со голи жени или мажи.