Мување

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Стручно да ми го објасне некој ова мувањево?
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Зашто да не онака лабаво, нешто у стил “вечер не пијам алкохол, дај едно пиво’’
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Сегде читам „една вечер“... а денски не можи да се муваш?:giggle :nerd

Зезанција настрана, озбилен сум за муабетов. Цел форум одговара со Не, а сепак сите се муваат...:eek:
Јас сум строг противник на овие работи. Прво, не дека се сакате, туку сте само запечени. Ако размислиш, потоа можеш гадно да се покаеш за тоа што си се мувала со некоја сељачина.
Просто...
Ситуација 1 - може да му биде другар на некој што навистина ќе ти го улови срцето па да неќе да биде с отебе заради тоа
Ситуација 2 - кога ќе разбери „твојата вистинска љубов“ со кого се имаш мувано (на 5 души еден се гаѓа гарант), ќе ги смршти веѓите и некако се поретко и поретко ќе ти се јавува на телефон... и така...
Мислам се долови основната поента.
Причина.... Зошто? За некој да си тргне решка на ***от „е оваа ја мував!“ Што добиваш ти? Не ти е гајле... не драга, сега не ти е гајле, потоа може да ти биде итоа како гајле за глупавото лигавење со некој одвратен сељо...
Глупава работа! Колкави се шансите да излезе нешто продуктивно од сето бесмислено лигавење меѓу двајца изгубени во космосот? Зероооууу!
Или си давате идиотска утеха „ај можи ќе ме засака откако ќе се залапаме“ ... (напомена: ако некој се препозна во болдираново нека се опни со камен по тиквата, не бива човек од него!) Човече, мизерно е... ја вреѓаш интелегенцијата на целиот човечки род. Како може да те засака некој што ти понудил „да си направите кеф еднашка“
Имав една познаничка и ми опишуваше : лелеее и ко ме залапа и одма го засакав....(facepalm)
Шо го засака, мори сачмо една, нели тоа беше обратно...(shake) да те сака па да те залапа... (punch)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Јас па остарев и не сфатив што е мување.

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Секој различно го сфаќа мувањето како што гледам...
Многу баби и жаби измешани има овде :)
Мене лично мување и секс за една вечер ми се два различни поими.
Сум се мувала, но никогаш за една вечер и толку и никогаш со некој што сега сум го запознала. И кој вели дека мувањето секогаш е без чуства?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Секој различно го сфаќа мувањето како што гледам...
Многу баби и жаби измешани има овде :)
Мене лично мување и секс за една вечер ми се два различни поими.
Сум се мувала, но никогаш за една вечер и толку и никогаш со некој што сега сум го запознала. И кој вели дека мувањето секогаш е без чуства?
Незнам зошто сеуште се употребува тој збор,има ли врска нешто со муви?МУВАЊЕ ИЛИ ПАФТАЊЕ ИСТИ ЃАВОЛ.Тоа ти е кога двајца си се бендисуаваат ама никој нема храброст прв да пријде,па си се ашкаат заедно насекаде,по кафики,дикотеки идр.Тука напротив има доста чувства,се додека не се Фатат(кои зборови се употребуваат)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and fantina

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Незнам зошто сеуште се употребува тој збор,има ли врска нешто со муви?МУВАЊЕ ИЛИ ПАФТАЊЕ ИСТИ ЃАВОЛ.Тоа ти е кога двајца си се бендисуаваат ама никој нема храброст прв да пријде,па си се ашкаат заедно насекаде,по кафики,дикотеки идр.Тука напротив има доста чувства,се додека не се Фатат(кои зборови се употребуваат)

Не знам и јас зошто, ама како таков беше употребен и во самиот наслов, па затоа и јас напишав МУВАЊЕ. Навистина глупав збор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja