1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мрсна коса

Дискусија во форумот 'Коса' започната од WomanInRed, 28 февруари 2012.

 1. loveme

  loveme Нов член

  Зачленет на:
  16 мај 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  а кај се купуваат тие?
   
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  ги има низ сите маркети :)
   
 3. loveme

  loveme Нов член

  Зачленет на:
  16 мај 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  е како се викаат бидејќи и јас имам многу мрсна коса мислеш зејтин мачкана :)и сите ми викаат
   
 4. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  За мрсна коса доста добро ми се покажа шампонот Wash&Go за мрсна коса со билки.
   
 5. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  За мрсна коса најбоље е бањање, според мене. :D И јас имам мрсна коса, и јебига, секој ден бањање, туширање, секој втори ден пеглање, не ми е лесно. Ама тоа е. Така да, шом ти се мрси косата, ако не секој ден, ама секој втори обавезно. Хигиенски е подобро така. Е сега немоеш од коса да очекуваш да ја носиш од понеделник до недела така. :)
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  бебешка пудра е спас за плус уште еден ден. Иначе и нема спас и нема личност што после вториот ден нема мрсна коса. :)
   
  На Ѕид на плачот и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 7. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  Секојдневното миење и честото миење ја уништува косата.Косата станува помрсна и посклона кон опаѓање.За да се намали мрсењето косата треба да се мие само 2 пати неделно и да не се употребуваат спрејови и лакови за стилизирање.Помеѓу редовните миење може да се употребува мала доза на сув шампон.
   

Сподели: