Мрсна коса | Црнобело Форум

Мрсна коса

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Зависи од кој производител е шампонот, и тука ги има различни... откако ќе престане да и се мрси косата, тогаш нека престане да го користи тој шампон и нека си купува од тие поубавите :)
 

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
330
523
693
London,UK
И јас го користев на рецепт првите 2-3 пати помага потоа се по старо сеуште се соочувам со истиов проблем За последниве 2 месеци сменив 3-4 шампони и ни еден не ми се погодува.. :banghead
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
еве, има ги од различни марки... овој е околу 160 ден, јас од овој користам
 

Прикачувања

  • glisskur.png
    glisskur.png
    98 KB · Прегледи: 9

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје


еве, има ги од различни марки... овој е околу 160 ден, јас од овој користам
Ако може уште еднаш да ја постираш сликата,затоа што не се отвара:unsure
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
Тоа пудрата е само моментално замачкување очи на народ, ама не и решение.
Јас ја мијам на секој втор ден, ретко на три дена ама почнав да приметувам во последно време дека ми е прилично мрсна веќе следниот ден откако ќе ја измијам, што не би требало со оглед на тоа дека е скоро измиена.

Моја другарка користеше еден медицински шампон од аптека за мрсна коса, не знам како се вика и беше задоволна, ама истата таа беше дури и на дерматолог, зашто ем имаше ретка, ем мрсна...делуваше ко од хемотерапија да излегла.

Јас би ти посоветувала ако користиш маски за коса да ги избегаваш, барем да видиш како ќе ти делува.
Зашто мене на пример маските какви сака нека бидат не ми одговараат ич ама ич.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Мрсната коса не треба да се мие многу често, бидејќи станува се помрсна, затоа мијте ја на секои 3-4 дена, ќе видите дека многу ќе се подобри...
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Мрсната коса не треба да се мие многу често, бидејќи станува се помрсна, затоа мијте ја на секои 3-4 дена, ќе видите дека многу ќе се подобри...
Имам издржано и 5 дена со помош на бебешка пудра и џабе
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Ама неможе тоа само од еднаш, јас чекав цел месец и дури после тоа почна да има резултати, и не ставај пудри или било што, така имам објаснето понагоре со што друго се миев...
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
И јас имам коса која релативно брзо се мрси. Пробав секакви шампони, ама поради проблемот со првутот оние кои ми го решаваа проблемот со мрсењето ми содзаваа првут и обратно.
Сега ја мијам секој втор ден и тоа е тоа...