1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мрсна коса

Дискусија во форумот 'Коса' започната од WomanInRed, 28 февруари 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Зависи од кој производител е шампонот, и тука ги има различни... откако ќе престане да и се мрси косата, тогаш нека престане да го користи тој шампон и нека си купува од тие поубавите :)
   
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  И јас го користев на рецепт првите 2-3 пати помага потоа се по старо сеуште се соочувам со истиов проблем За последниве 2 месеци сменив 3-4 шампони и ни еден не ми се погодува.. :banghead
   
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  еве, има ги од различни марки... овој е околу 160 ден, јас од овој користам
   

  Прикачени податотеки:

  • glisskur.png
   glisskur.png
   Големина на датотека:
   98 KB
   Прегледи:
   9
 4. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Ако може уште еднаш да ја постираш сликата,затоа што не се отвара:unsure
   
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Тоа пудрата е само моментално замачкување очи на народ, ама не и решение.
  Јас ја мијам на секој втор ден, ретко на три дена ама почнав да приметувам во последно време дека ми е прилично мрсна веќе следниот ден откако ќе ја измијам, што не би требало со оглед на тоа дека е скоро измиена.

  Моја другарка користеше еден медицински шампон од аптека за мрсна коса, не знам како се вика и беше задоволна, ама истата таа беше дури и на дерматолог, зашто ем имаше ретка, ем мрсна...делуваше ко од хемотерапија да излегла.

  Јас би ти посоветувала ако користиш маски за коса да ги избегаваш, барем да видиш како ќе ти делува.
  Зашто мене на пример маските какви сака нека бидат не ми одговараат ич ама ич.
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  glisskur.png
  Eве мене ми ја отвори .
   
  На Caci и Aaliyah им се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Мрсната коса не треба да се мие многу често, бидејќи станува се помрсна, затоа мијте ја на секои 3-4 дена, ќе видите дека многу ќе се подобри...
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Имам издржано и 5 дена со помош на бебешка пудра и џабе
   
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Ама неможе тоа само од еднаш, јас чекав цел месец и дури после тоа почна да има резултати, и не ставај пудри или било што, така имам објаснето понагоре со што друго се миев...
   
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  И јас имам коса која релативно брзо се мрси. Пробав секакви шампони, ама поради проблемот со првутот оние кои ми го решаваа проблемот со мрсењето ми содзаваа првут и обратно.
  Сега ја мијам секој втор ден и тоа е тоа...
   

Сподели: