Моментално читам...

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Моментално го читам The Equinox - Vol.III No.1
blue.gif
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Значи продавачката што ми ја изнафали книгата,ми вели земи ја земи ја јас не,барав нешто од Агата а ова нешто било слично колку што сфатив,па чим ја читаш дај некое коментарче?Да ми биде криво што не ја земав или не е ништо посебно?
Музичар и некогашен британски војник пишува книга за смртта на Моцарт. Доаѓа до откритие дека Моцарт и сам масон е убиен од масонска секта кој опстојува и до ден денешен. Успева да направи снимка од обредно убиство со мобилен тел. и да ја испрати на својата сестра малку пред да биде убиен. Неговата сестра, оперска дива го ангажира неговиот пријател поранешен припадник на САС за да ја заштити и истражи смртта на нејзиниот брат.....
Мене искрено ми се допадна книгава :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Цомпутер нетњоркс - Андрењ Таненбаум, Давид Њетхералл

Препорака од мојот професор по компјутерски мрежи.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Македонски.
Новиот Завет,стариот го немам нажалост,ќе мора да го набавам.

Знам дека е македонски, мислев дали е одобрен од православната црква или преводот е од некоја од новите христијански религии во Р.М?
Тоа ми беше прашањето...
Но штом е само новиот завет, по се изгледа е превод од новите... не сум сигурен, да ти кажам право.
Ако ти е за целата, иди си во црква и купи си ја целата библија со потпис на првата страна од Господин Господин... заборавив име :)
600 ден.