1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Моментално читам...

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Baronessa, 13 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  One Flew Over the Cuckoo's Nest - Ken Kesey
   
  На Slims и Saladin им се допаѓа ова.
 2. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  "Музика и тишина" - Роуз Тремејн
   
 3. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Ангели и Демони - Ден Браун
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Илјада неверојатни сонца - Калед Хусеини. Интересен прелплет на два животи со слична судбина за време од советската инвазија врз Авганистан до 9/11. Прекрасен опис на тамошниот живот, како од една понапредна земја за момент се сведува животот на питачки стап. Ги проширува видиците за светот дефинитивно.
   
  На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Сама - Горјан Петревски. Прекрасна е.
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lex.Kyuubi

  Lex.Kyuubi Нов член

  Зачленет на:
  22 септември 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Шаргинска кожа - Оноре де Балзак. За нашколо мие (yawn)
   
 7. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Полиња на диви нарцси - Винка Саздова
  Прекрасна книга.
   
  На Lena, Bibi@ и Libra им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Гол Човек - Игор ЏазмазБазоф : )
   
  На Saladin, Foxboro и WomanInRed им се допаѓа ова.
 9. Slims

  Slims Активен Член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  177
  Победникот е сам - Пауло Коелјо
  so far, so good...
   
  На Lena, Succubus и WomanInRed им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Fahrenheit 451 by Ray Bradbury.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: