Моден советник (предлози и критики)

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Sarah јас сум за втората комбинација.
Ми се допаѓа како ги имаш искомбинирано маицата и џемперот со марамата.
Ланчето што ќе го носиш како нараквица е океј и според мене не мора да ставаш обетки бидејки веќе имаш прилично впечатлива марама, па да не дојдеш ептен накинџурена.:)
И да, лакот на ноктите ти е добар, но си можела да направиш некоја комбинација крем со тегет. Поубаво би изгледало.
 
  • Like
Реакции: Selma and Bum-Bum

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Фала не критиките, но облеков трета комбинација :giggle

Тенка кошула крем карирано се светло портокалово, фармерки, балетанки тегет и тегетната панделка.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Ми треба предлог боја за фустанче која би одговарала на штикливе.
Ќе барам прво вакво или бело, ама ако не најдам сакам да видам мислење и на други за бојата.
 
  • Like
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Ми треба предлог боја за фустанче која би одговарала на штикливе.
Ќе барам прво вакво или бело, ама ако не најдам сакам да видам мислење и на други за бојата.
`Можеш со нешто на кремасто, црно или сиво друго не ми текнува.(wasntme)
 
  • Like
Реакции: LadyInPink

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Ми треба предлог боја за фустанче која би одговарала на штикливе.
Ќе барам прво вакво или бело, ама ако не најдам сакам да видам мислење и на други за бојата.
еве ја како би ги искомбинирала :)
 
  • Like
Реакции: LadyInPink

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Thanks, girls!
Купив бело, чипкано... Таква боја имаше, ама беа претерано свечени и ко за повозрасни... Бело си е бело.:)
Ќе си купам некое каивче праска боја и мислам дека супер ќе дојде!
 
  • Like
Реакции: Selma

Tifani

Нов член
3 октомври 2012
10
2
3
Девојки би сакала да ве прашам,подолго црно сако како ова,

со панталони црни како овие на пример или со тесна фармерка ммм?

дали ќе иде со обична бела мајчка или со црна? и ланче добро
 

J'adore Paris

Нов член
19 септември 2013
19
8
3
девојки јас сум нова овде (wave) ,туку што се зачленив(се надевам ќе се дружиме:biggrin ) сакав да прашам како да се облечам за крштевка на бебе??
Крштевката е сега во недела, моите му доаѓаат нешто како кумови и јас нормално треба да присуствувам ама поима немам што да облечам :facepalm2

Имам 17 години(скоро 18 де) дали да облечам нешто посвечено или обични фармерки??
Ставете некоја слика ве мооолам