Моден советник (предлози и критики)

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Во темава може да побарате помош доколку не знаете што да облечете - едноставно немате инспирација :giggle или пак да дадете некој предлог.

Кога некој отвара тема за нешто во поголем дел од случаевите му трба нешто па така и јас ми треба предлог што да облечам за денски роденден. Преферирам кежуал стил, ама ете неам инспирација денес за ништо |-(Поубаво име за темата не ми текна, JaMi ако ти текне менувај :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Стај слики од твојот плакар па да ти направиме комбинациа :p:*
Да сликнам нешто што мислам да носам па да кажете дали е добро? :biggrin

Најверојатно ќе носам фармерки, обична блуза, голема марама и некое џемперче- ладничко е, а на отворено ќе биде.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Bum-Bum

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Да сликнам нешто што мислам да носам па да кажете дали е добро? :biggrin

Најверојатно ќе носам фармерки, обична блуза, голема марама и некое џемперче- ладничко е, а на отворено ќе биде.
не, туку да распостелиш сѐ на кревет и да ти одбереме кое со кое да го комбинираш :biggrin
 
  • Like
Реакции: Dee Dee, JaMi and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Ајде женски мислење ми треба. lady_blue , melpomena, JaMi, Bum-Bum

Кликнете на сликите за поголеми да бидат.
SDC15884.JPG
обетките SDC15887.JPG
и некое од овие SDC15893.JPG
SDC15895.JPGSDC15896.JPG тоа ланче ама како нараквица го правам, намерно вака сликнав за да видете ноктите.

И да балетанки тегетно ќе носам, ги имам ставено во една друга тема.
Џемперот и не е нешто посебно и не оди многу, ама само црн и бел имам- другите ми се подебели, а ладно е без џемпер.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Ајде женски мислење ми треба. lady_blue , melpomena, JaMi, Bum-Bum

Кликнете на сликите за поголеми да бидат.
Отвори ја прикачената датотека 5071Отвори ја прикачената датотека 5072 тоа ланче ама како нараквица го правам, намерно вака сликнав за да видете ноктите.

И да балетанки тегетно ќе носам, ги имам ставено во една друга тема.
Мене ми се допаѓа и јас сакам вакви комбинации..Иако мислам дека со крем маичката и белото џемперче е поубаво хехех :)
Сето останато многу ми се свиѓа иако сметамм дека друга боја на обетки би било подобро...

А ноктите ти се многу убави....како и секогаш :)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Мене ми се допаѓа и јас сакам вакви комбинации..Иако мислам дека со крем маичката и белото џемперче е поубаво хехех :)
Сето останато многу ми се свиѓа иако сметамм дека друга боја на обетки би било подобро...
Обетките беа за првата комбинација, за втората имам дрвени исто како ланчето/нараквицата.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Sarah, (y) супер може вака,ми се допаѓа,
сеа од машничките тегетот би ја ставила јас со првата комбинација ,алката не би ја ставила,обетките не би ги ставила,
со втората комбинација пак сум за тегетот машничка со марамата без обетките и алката :)
-ја сум за првата комбинација повеќе(y)(y)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Selma

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Обетките беа за првата комбинација, за втората имам дрвени исто како ланчето/нараквицата.
Ааааа...значи ова се две комбинации..и една о нив двете...Епа тогаш дефинитвно втората...Многу повеќе ми се допаѓа :)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Selma