Моден советник (предлози и критики)

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
187
143
девојки јас сум нова овде (wave) ,туку што се зачленив(се надевам ќе се дружиме:biggrin ) сакав да прашам како да се облечам за крштевка на бебе??
Крштевката е сега во недела, моите му доаѓаат нешто како кумови и јас нормално треба да присуствувам ама поима немам што да облечам :facepalm2

Имам 17 години(скоро 18 де) дали да облечам нешто посвечено или обични фармерки??
Ставете некоја слика ве мооолам
Мислам дека убаво би стоело да облечеш некое фустанче да не биде ептен свечено но не и класично нешто едноставно ама убаво. :)
 

J'adore Paris

Нов член
19 септември 2013
19
8
3
а ок ќе биде да облечам широки панталони исцели еве вакви како на сликата
од половина надолу се темно плави а нагоре бела основа со темно плави кругчиња, темно плавата скоро е црна
само незнам дали да носам штикли мислам крем салонки или сепак балетанки??
 

Прикачувања

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
187
143
pa
а ок ќе биде да облечам широки панталони исцели еве вакви како на сликата
од половина надолу се темно плави а нагоре бела основа со темно плави кругчиња, темно плавата скоро е црна
само незнам дали да носам штикли мислам крем салонки или сепак балетанки??
Па може, мислам дека поубаво би било со балетанки.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
а ок ќе биде да облечам широки панталони исцели еве вакви како на сликата
од половина надолу се темно плави а нагоре бела основа со темно плави кругчиња, темно плавата скоро е црна
само незнам дали да носам штикли мислам крем салонки или сепак балетанки??
Со оглед на тоа дека крштевката е во црква,соодветна комбинација имаш избрано според мене (y)
 
  • Like
Реакции: J'adore Paris

milosheskaa

Нов член
30 декември 2014
10
4
3
22
Женски како ви се бендисува комбинацијава??? (кошулава не ми е испеглана ја облеков само за слика)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Женски како ви се бендисува комбинацијава??? (кошулава не ми е испеглана ја облеков само за слика)
Не ми се допаѓа комбинацијата од пола надолу.Подобро би стоеле цевка фармерки или црни тесни пантолони. :)
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
карирана црвена кошула со чизма штилка не мн класична ?(think) хелп