1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  се се случува со причина само никако да се дознае која е причината
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  If you think small things don't matter, think of the last game you lost by one point.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Летово жешко,јас бетер! :rofl
   
  На WomanInRed, Gemini, TIGERWOMAN31SK и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Можете да бидете богати материјално,ама сиромашни духовно.
   
  На WomanInRed, Aaliyah, Scars и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  I sing even if my singing is bad, because when i sing i forget my problems and my only problem is my voice.

  -Sarah
   
  На kizzo, WomanInRed и melpomena им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Секогаш постојат три страни на една приказна...негова,моја и вистината.
   
  На Gemini и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Са чекаш е тешко,да заборавиш е тешко...а најтешко е кога не знаеш кое од двете да го направиш.

  [​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Среќата е само миг: мигот кога го добиваш она по што си копнеел, првата капка. Во неа е сè, вечноста. Среќата живее во колипката на мигот, не во палатите на вечноста.
   
  На S.B. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Подај ми ја таа срека...додека сум сеуште овде на вратата...Ја оставив некаде таму покрај твојата перница
  Ке ми треба...за денешниов ден...за утрешниот...па и за денот после него..


  [​IMG]
   
  На InnaLaurie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  На вистинскиот маж не му е важно убавото, туку брзото облекување
   
  На 84 sk_Y ^_- и InnaLaurie им се допаѓа ова.

Сподели: