1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  "To me, Nature is sacred. Trees are my temples and forests are my cathedrals."
  ~ Mikhail Gorbachev

   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ако кажеш некоја тајна на својот пријател, води сметка дека и тој има свој пријател. :)

  Запознајте ги грешките на пријателите, но немојте да ги мразите.

  Кога зборуваш за својот непријател не заборавај дека некој ден може да ти биде пријател.
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Човек најмногу мисли,на она што сака да го заборави.

  550901_283186241777022_1262403274_n.jpg
   
  На Брида, S.B., parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Чудно е колку малку ни треба да сме среќни, а уште почудно, дека токму тоа малку,така често ни недостига ...
   
  На Oleri и melpomena им се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Ако при секоја приателска услуга веднаш мислиш на благодарност, тогаш не си дал туку си продал.
   
  На S.B., WomanInRed и melpomena им се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  едно прашање
  треа сами да си гу смислимо мислу на дн, или да гу препишемо од било куде ?
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Напишете ја мислата посветена на денешниот ден.
  Без разлика дали е лично ваша или се имате препознаено во нечија веке искажана мисла.

  еве што пишува во воведот на темата :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  кд е муфте и гомно е ќуфте!
   
  На 84 sk_Y ^_-, Saladin, The_Mayor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Патиштата по кои чекориш сам одлучуваш со која цел ги оставаш трагите по нив.
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  „Why, why, why, why, why, why, why, why, why, why, why? I think land people waste a lot of time wondering why?. Winter comes, you wish it was summer. Summer comes, you live in dread of winter. That's why we never tire of travel.

  Novecento
   
  На S.B. му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: