1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Напишете ја мислата посветена на денешниот ден.
  Без разлика дали е лично ваша или се имате препознаено во нечија веке искажана мисла.


  Неможеш два пати да ја направиш истата грешка....
  Вториот пат нема тоа да биде грешка,туку ваш избор.
   
  На Брида, mspasenoski, Rosana и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Луѓето се осамени затоа што градат ѕидови наместо мостови.
   
  На Брида, gabi96, 84 sk_Y ^_- и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  They say, Life is too short, The here and the now
  And "You're only given one shot" But could there be more,
  Have I lived before, Or could this be all that we've got?
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  жену дупе краси а торту ораси
   
  На Брида, Хоуп*, Elena и уште 12 други им се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Ми се допаѓа што сум жена, дури и во машки свет. На крајот на краиштата, мажите не можат да носат фустани, но ние можеме да носиме панталони.;)
   
  На Elena, TIGERWOMAN31SK, Lovely*-* и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. девојкатаовен

  девојкатаовен Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 јуни 2012
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  49
  Нема смисла човек да се обидува да го врати она што некогаш се случило. Исто како да се обидува да врати снесено јајце назад во кокошка. :)
   
  На Tantara, Mystique, katetoo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Мажите градат куќи, жените домови
   
  На 84 sk_Y ^_-, Хоуп*, kizzo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Најгорчливата болка е да се препознаеме себеси како единствена причина за сите наши неволји. - Софокле
   
  На 84 sk_Y ^_-, melpomena, S.B. и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  ‎=╩=╦=╩=╦=╩==╦=╩=╦=╩=╦=╩=╦=╩=╦
  =

  =╦=╩=╦=╩=╦==╩=╦=╩=╦=╩=╦=╩=╦=╩=

  Ова е мојот живот! Го градам цигла по цигла со моите две раце! И се гордеам зашто секоја цигла е дел од мене, секоја цигла е изградена од моите мисли и чувства, од моите болки и радости, од моите грижи и среќни моменти од моите грешки и моите достигнувања! Што ќе направам на крајот? Еден цел живот - Мојот живот

  =╩=╦=╩=╦==╩=╦=╩=╦==╩╦==╩╦=╩==╦

  =╦=╩=╦=╩=╦==╩=╦=╩=╦=╩=╦=╩=╦==╩
   
  На Брида, Lena, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Najbolja stvar koju čovjek može da nauči u životu jeste da postoje trenuci kada ne treba postavljati pitanja. Ćutiš i pamtiš.
   
  На Брида, kizzo, Mystique и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: