1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  " Еднаш некој ми рече: „Се надевам дека ќе доживеете сите соништа да ви се остварат.“ Одговорив: „Се надевам дека нема, зошто ако живеам и ми се исполнат сите соништа, мртов сум.“ Токму неисполнетите соништа нé одржуваат во живот. "
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Секој човек во одреден момент од својот живот помислил дека цел свет е против него и дека е најнесреќен човек на светот.
   
  На Брида, S.B., Rosana и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Бидете задоволни од советите,а не од пофалбите.
   
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Понекогаш единствениот начин да стигнеш до сканата цел,е да се откажеш од самиот себе си.

  [​IMG]
   
  На Scars и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Чудно е колку малку ни е потребно за да бидеме среќни, а уште почудно, како често тоа „малку“ ни недостига.
   
  На Брида, WomanInRed и Gemini им се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Човек може една недела да трпи жед, две недели да гладува, со години да живее без покрив над главата, но не може да ја поднесе осаменоста. Тоа е најлошо од сите измачувања, од сите страдања.
   
  На S.B., melpomena и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Кога ја пишуваш историјата на својот живот, не дозволувај друг да го држи пенкалото!
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Не бегај од грешките,соочи се со нив.

  [​IMG]
   
  На Mameha, Keepitreal, S.B. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Секој избор е наш.
  Зошто секогаш сакаме нешто што е далеку од нас а го забораваме она што ни е на дофатот на раката?
  Да.Тешко е да бидеш реален и рационален.

  [​IMG]
   
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  Ако некој не е со тебе во доброто,не те заслужува во лошото
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: