1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Месечарење

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Gabby, 15 март 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Среќа немам некој познат што месечари. :rofl
   
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  За среќа не сум месечарела не месечарам ниту пак сакам да месечарам некогаш :)
   
 3. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  За среќа не месечарам ама затоа ептен зборам у сон зборам се и сешто...
  Еднаш ко помалечка 2-3 одделение сум спиела и одеднаш сум седнала на креветот и сум почнала да го кажувам распоредот за у школо од понеделник до петок и после пак сум легнала..
   
  На The High Commander и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.
 4. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Ха-ха , само 3 пати досега како мал сум го отворил чевларникот и сум барал нови патики внатре , сум ги исфрлил сите обувки од внатре , после кога имав трауми некој глупи , додека спијам сум викал : Нееееее ! Ова не се петарди , прскалки сее !!!! " |-(
  Трет пат и најсмешен кога сум имал температура, јас ова го памтам во мене исто како да сум бил буден и сега мислам дека сум отишол во Ве- Це , сум го кренал капакот од шољата итн .
  Ама поради температурата небило така , сум мочал до мојот кревет ... :facepalm2
   
 5. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Не се сеќам кт беше, одамна е било. Заспаја сам куде бабу(живу у куќу, ми смо на горањ спрат, а баба на дољан) и баба ме викала да иду да си легну. Ја сам се подигнаја и почнаја сам да си искачам без ништо да кажу. Пошто куде бабу у ходник има врата што га делив светларник од ходник на бабу, т.е има 2 врата и меѓу њима стуб мал(све е тој дрвено). Ја по обичај отвору ги врата, врату се назад 2-3 метра и се затрчу нагоре. И ја такој сам си продужија да си иду нагоре и све такој отварам врата враќам се назад и кт сам се затрчаја и од толики врата ја ги промашу и право у стуб. Бааааам. Ударија сам померија сам се за 20 сантима лево и сам си се качија горе, соблекја сам се и сам си легнаја. После неколко дна баба ме прашуе не ли ме боли глава, а ја се чуду од куде ву е тој. И после успоставимо дијагнозу дека сам месечарија. Али според тој како ми кажуе баба мноооооого јако сам ударија сс главу у стуб. Ја на ништо не се сеќам, овој е све што ми е кажувала баба. Среќа само тј 1 пут е било не ми се е десило повише пута. Да има 2 пут којзнае што ке направу, ке се затрчу ке га пробушу ѕид сс главу.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Не месечарам ама ако почнат да ми зборат се ќе им кажувам
   
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Не месечарам..ама имам една комшивка која редовно си месечари.Јас дека седам до касно навечер и ја заприметувам :)
   
  На Mistery :) и Kisserboy им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  како не си ми ја кажал случкава за вештерот :frantic ја знам дека е луд ама не знам дека месечарел,
  а од тогаш му се повторило истово пак?
   
  На bojan4o od skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bojan4o od skopje

  bojan4o od skopje Нов член

  Зачленет на:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Кога бев на екскурзија во охрид седум дена третион ден навечер имавме пижама парти докај дванаесет едени после сите заспавме.Јас сум станал и сум го мавал другарот.После сум искочил и едно дете одругиот клас сум го бркал за да го удрам и сум му викал зошто си ме пцуел:cenzura:rofl.После сум ги будел сите и сум ги мавал. и после сум заспал.Кога станав,кога ми кажаа се укопав во земја :frantic!Атака еднаш сум сакал да рипнам од прозор :ninja
   
 10. bojan4o od skopje

  bojan4o od skopje Нов член

  Зачленет на:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Хаха
   

Сподели: