1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски серии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 мај 2012.

1. Viktor k

Viktor k Староседелец

Зачленет на:
    4 мај 2012
    Мислења:
    818
    Допаѓања:
    535
    Креативност има само лошо е кога политикта ќе навлезе сегде тоа болката и проблемот порано се играше и снимаше за да биде убаво интересно и со мерак направено , а сега само колку да се земат пари па на кому му е гајле дали е добро и дали е гледано.
    Мене во сеќавање ми остна Девојките на Марко , Бушава азбука и веќе споменатите да не се повторувам :)

2. Taa Sum..

Taa Sum.. Староседелец

Зачленет на:
    17 април 2012
    Мислења:
    233
    Допаѓања:
    444
    Погрешно време ми беше најомиленааааааа,лани летото ја гледав повторно,и ако имам време пак ке ја гледам,извонредна актерска екипа,музиката супер,едноставно серија направена баш како за секое семејство во тоа време...
    Она што поминало од сите овие серии,никогаш нема да се врати !

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,079
    Наше маало ми беше мене нејомилена ..колку би било убаво место турски да даваат ново снимени македонски серии ..

4. Mystique

Mystique Староседелец

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    753
    Допаѓања:
    1,411
    Македонски Народни приказни, Наше маало, Големи и мали, Во погрешно време (ја обожавав) , е сега не знам како серија/емисија беше Дајте Музика., Повеќе можеби како емисија беше ама ја убив од гледање.:):) Убави времиња беа... носталгична сум:(

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Kiril

Kiril Активен Член

Зачленет на:
    24 јуни 2012
    Мислења:
    181
    Допаѓања:
    127
    Барем ние на нешто се сеќаваме од нашето детство, што ке паметат нашите поколенија, Онур, Касандра и Шехерезад :S :S :S

6. TheBookaholic

TheBookaholic Истакнат Член

Зачленет на:
    13 јуни 2012
    Мислења:
    34
    Допаѓања:
    35
    Штета што нема ништо по интернетов од "Салон Хармони", прекрасна серија. Исто и "Погрешно време" многу ја сакав!
    Пред некое време МТВ направија нова серија "Турни ме да кинисам", Љупчо Ангелов(бате Живко од "Погрешно време") ја имаше главната улога. Серијата не е лоша, ама веќе видено ми е.​
    Еве ја првата епизода:​

Сподели: