1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски серии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 мај 2012.

 1. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Креативност има само лошо е кога политикта ќе навлезе сегде тоа болката и проблемот порано се играше и снимаше за да биде убаво интересно и со мерак направено , а сега само колку да се земат пари па на кому му е гајле дали е добро и дали е гледано.
  Мене во сеќавање ми остна Девојките на Марко , Бушава азбука и веќе споменатите да не се повторувам :)
   
 2. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  444
  Погрешно време ми беше најомиленааааааа,лани летото ја гледав повторно,и ако имам време пак ке ја гледам,извонредна актерска екипа,музиката супер,едноставно серија направена баш како за секое семејство во тоа време...
  Она што поминало од сите овие серии,никогаш нема да се врати !
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Наше маало ми беше мене нејомилена ..колку би било убаво место турски да даваат ново снимени македонски серии ..
   
 4. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Македонски Народни приказни, Наше маало, Големи и мали, Во погрешно време (ја обожавав) , е сега не знам како серија/емисија беше Дајте Музика., Повеќе можеби како емисија беше ама ја убив од гледање.:):) Убави времиња беа... носталгична сум:(
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Барем ние на нешто се сеќаваме од нашето детство, што ке паметат нашите поколенија, Онур, Касандра и Шехерезад :S :S :S
   
 6. TheBookaholic

  TheBookaholic Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  35
  Штета што нема ништо по интернетов од "Салон Хармони", прекрасна серија. Исто и "Погрешно време" многу ја сакав!
  Пред некое време МТВ направија нова серија "Турни ме да кинисам", Љупчо Ангелов(бате Живко од "Погрешно време") ја имаше главната улога. Серијата не е лоша, ама веќе видено ми е.​
  Еве ја првата епизода:​
   

Сподели: