Македонски серии

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Како помала ги имам гледано повеќето серии на тоа време.
Но, што се овие денешниве?
Од денес за утре и после уште една друга даваа... Глупости.
Прво актерската екипа им беше прилично лоша.
Друго, тематиката беше ужасна.
Наместо на народот да му дадат нешто што барем на саат време ќе им ги тргне мислите, тие и во тој саат им кажуваат за опстаноци, невработеност, проблеми, преживување и сл.
Океј, реалност наша е тоа, ама аман... Зарем ја снема креативноста во луѓето?!
Креативност има само лошо е кога политикта ќе навлезе сегде тоа болката и проблемот порано се играше и снимаше за да биде убаво интересно и со мерак направено , а сега само колку да се земат пари па на кому му е гајле дали е добро и дали е гледано.
Мене во сеќавање ми остна Девојките на Марко , Бушава азбука и веќе споменатите да не се повторувам :)
 

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Погрешно време ми беше најомиленааааааа,лани летото ја гледав повторно,и ако имам време пак ке ја гледам,извонредна актерска екипа,музиката супер,едноставно серија направена баш како за секое семејство во тоа време...
Она што поминало од сите овие серии,никогаш нема да се врати !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Наше маало ми беше мене нејомилена ..колку би било убаво место турски да даваат ново снимени македонски серии ..
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Македонски Народни приказни, Наше маало, Големи и мали, Во погрешно време (ја обожавав) , е сега не знам како серија/емисија беше Дајте Музика., Повеќе можеби како емисија беше ама ја убив од гледање.:):) Убави времиња беа... носталгична сум:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Барем ние на нешто се сеќаваме од нашето детство, што ке паметат нашите поколенија, Онур, Касандра и Шехерезад :S :S :S
 

TheBookaholic

Истакнат Член
13 јуни 2012
34
35
318
Скопје
Штета што нема ништо по интернетов од "Салон Хармони", прекрасна серија. Исто и "Погрешно време" многу ја сакав!
Пред некое време МТВ направија нова серија "Турни ме да кинисам", Љупчо Ангелов(бате Живко од "Погрешно време") ја имаше главната улога. Серијата не е лоша, ама веќе видено ми е.​
Еве ја првата епизода:​