1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски серии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 мај 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Овде ќе ги спомнам и Во светот на бајките, песната уште ја знам на памет. Со 9gagger заедно гледавме, едвај чекавме да почнат и не пропуштваме епизода.

   
  На Ludaca, Hip.Hop_MKD и 9gagger им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Опстанок се викаше де.. :zelen
   
  На The Tramp, Mila Kunis и Jackal им се допаѓа ова.
 3. 9gagger

  9gagger Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 април 2012
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  155
  :rofl
   
  На Selma и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Порано имаше многу повеке и поквалитетни македонски серии ко на пр: Белото Циганче, Опстанок (коа ке се загубат децава и ке живеат у планина така нешто), Со Жика Долно Дупени и др :)
   
  На Viktor k, Ludaca, 9gagger и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Па да, ја гледав Погрешно време aka Бате Боле, Жика и остали глумци и Сашко и Сашка. Другото, или не сум затекнал, или не ме интересирало.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071


  Цело време се збори за серијава и никако да ми текне, кога видов ми текна, не ја гледав многу.
   
  На The Tramp, Дејмон и Jackal им се допаѓа ова.
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Погрешно време ..... е тоа беа времиња,, ми недостига искрено тоа време ....
  Жика од долно дупени најјакиот ресенчанец... Бате боле нека почива во мир , засекогаш ке го паметиме...
   
  На Taa Sum.., Дејмон и Selma им се допаѓа ова.
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218

  Чудовиштата во нашиот град. :)
   
  На Viktor k и Selma им се допаѓа ова.
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Сите горенаведени сум ги гледал, само Јуначко колено, Тврдокорни и Салон Хармоники не сум ги гледал. :)
   
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Како помала ги имам гледано повеќето серии на тоа време.
  Но, што се овие денешниве?
  Од денес за утре и после уште една друга даваа... Глупости.
  Прво актерската екипа им беше прилично лоша.
  Друго, тематиката беше ужасна.
  Наместо на народот да му дадат нешто што барем на саат време ќе им ги тргне мислите, тие и во тој саат им кажуваат за опстаноци, невработеност, проблеми, преживување и сл.
  Океј, реалност наша е тоа, ама аман... Зарем ја снема креативноста во луѓето?!
   
  На Viktor k му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: