Македонски серии

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Овде ќе ги спомнам и Во светот на бајките, песната уште ја знам на памет. Со 9gagger заедно гледавме, едвај чекавме да почнат и не пропуштваме епизода.

 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,632
113
Македонија
Порано имаше многу повеке и поквалитетни македонски серии ко на пр: Белото Циганче, Опстанок (коа ке се загубат децава и ке живеат у планина така нешто), Со Жика Долно Дупени и др :)
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Па да, ја гледав Погрешно време aka Бате Боле, Жика и остали глумци и Сашко и Сашка. Другото, или не сум затекнал, или не ме интересирало.
 
  • Like
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Па да, ја гледав Погрешно време aka Бате Боле, Жика и остали глумци и Сашко и Сашка. Другото, или не сум затекнал, или не ме интересирало.

Цело време се збори за серијава и никако да ми текне, кога видов ми текна, не ја гледав многу.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола

Цело време се збори за серијава и никако да ми текне, кога видов ми текна, не ја гледав многу.
Погрешно време ..... е тоа беа времиња,, ми недостига искрено тоа време ....
Жика од долно дупени најјакиот ресенчанец... Бате боле нека почива во мир , засекогаш ке го паметиме...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Сите горенаведени сум ги гледал, само Јуначко колено, Тврдокорни и Салон Хармоники не сум ги гледал. :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Како помала ги имам гледано повеќето серии на тоа време.
Но, што се овие денешниве?
Од денес за утре и после уште една друга даваа... Глупости.
Прво актерската екипа им беше прилично лоша.
Друго, тематиката беше ужасна.
Наместо на народот да му дадат нешто што барем на саат време ќе им ги тргне мислите, тие и во тој саат им кажуваат за опстаноци, невработеност, проблеми, преживување и сл.
Океј, реалност наша е тоа, ама аман... Зарем ја снема креативноста во луѓето?!
 
  • Like
Реакции: Viktor k