Македонски актери

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Игор Џамбазов, Сашко Коцев и Јелена Јованова :)
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Ѓорѓи Колозов , Душко Костовски , Игор Маџиров , Иван Каровски , Петре Прдличко , Ристо Шишков , Дарко Дамевски, Игор Џамбазов , Владо Јовановски , Васко Тодоров
Од жените : Изабела Новати , Билјана Беличанец , Јелена Жугиќ, Анче Џамбазова и Шенка Колозов
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Сашко Коцев,како актер и како најдобар комичар :cool: Има и други...ама овој ми е најнај :sram И Ана Стојаноска,си ја бива и убавка е..
 

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Број 1 ми е Дејан Лилиќ. Го обожавам. Следни во топ 3 се Зоран Љутков и покојниот Бранко Ѓорчев.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Кили, до некаде и Мето Јовановски.
Останатово.... поимот добар актер би требало сериозно да се редефинира и разводни за во него да ги собере Тони Михајловски, Ристо Шишков или Бранко Ѓорчев.
Кај актерките, катастрофа. Нема ниедна која вреди да се спомене. Амебични недефинирани антиталенти. Дно.
Секако мислам на филмски актерки, успешните ТВ проекти како Народни приказни спаѓаат во ТВ продукција, Шенка беше сосема ок во тој домен.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Зошто никој не го спомнал Рубенс Муратовски?
Од мал е во тие води, ако се сеќавате на Белото циганче и на Таруно во Булки крај шините.
Не мора човек да е умрен за да го пофалиме.
По мене Рубенс е изврсен актер, сум била и на повеќе негови тетарски претстави, на Лет во место бев дури и три пати и мислам заслужува да се спомне во листата на правите македонски актери.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FallenAngel

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Ѓорѓи Колозов , Душко Костовски , Игор Маџиров , Иван Каровски , Петре Прдличко , Ристо Шишков , Дарко Дамевски, Игор Џамбазов , Владо Јовановски , Васко Тодоров
Од жените : Изабела Новати , Билјана Беличанец , Јелена Жугиќ, Анче Џамбазова и Шенка Колозов

Исправка Изабела Новотини а не Новати ;-)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k