Македонски актери

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Инспирација за темава добив од Sarah и Hip hop :D
Имате ли омилен актер/актерка од нашиве?
Памтите ли некоја нивна реплика од филмовите/приказните?

Дел од македонските актери:
Тони Михајловски,Игор Џамбазов,Кирил Поп-Христов,Никола Ристановски,Дејан Лилиќ,Мето Јовановски,Весна Петрушевска,Магдалена Ризова-Черних, Сашко Коцев, Горазд Цветковски , Јелена Јованова,Билјана Беличанец,Васил Зафирчев,, Драган Спасов, Бранко Ѓорчев, Зоран Љутков,Јелена Жугиќ, Ана Стојановска, Билјана Драгичевиќ, Ѕвезда Ангеловска, Сашка Димиторвска,Шенка Колозова,Ѓорѓи Колозов,Борче Начев,Владо Јовановски,Лабина Митевска.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Ѓорѓи Колозов е незаменлив кога станува збор за Македонски Народни Приказни, од другите ех дедо му на Игор Џамбазов или Петре Прличко кој има учестувано и во многу други Југословенски филмови. Од жените баба Шенка, дефинитивно е најдобра. :zelen
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Стара Школа
fmAXd.jpg
8FscY.jpg
nLCk6.jpg
hsCc0.jpg

Q1GjP.jpg
1pwnf.jpg
klV3t.jpg
5XBdE.jpg


Мето Јовановски
Ристо Шишков
Дарко Дамески
Данчо Чеврески
Илија Џувалекоски
Илија Милчин
Петре Прличко
Мите Грозданов

Нов Бран
5jwu.jpg
CnlVh.jpg
UrsEf.jpg
CEzRG.jpg


Јовица Михајловски
Никола Ристановски
Владо Јовановски
Тони Михајловски
-------------------------------------------------------------------------
update soon
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Igor univerzalka....
naravno kumanofci SasHko i Toni : )
i mno drugi postari, ne mi teknue sk , od doma ke pisHu pa, iamo mnoo golem potencijal : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112