1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски актери

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Mila Kunis, 15 мај 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Инспирација за темава добив од Sarah и Hip hop :biggrin
  Имате ли омилен актер/актерка од нашиве?
  Памтите ли некоја нивна реплика од филмовите/приказните?

  Дел од македонските актери:
  Тони Михајловски,Игор Џамбазов,Кирил Поп-Христов,Никола Ристановски,Дејан Лилиќ,Мето Јовановски,Весна Петрушевска,Магдалена Ризова-Черних, Сашко Коцев, Горазд Цветковски , Јелена Јованова,Билјана Беличанец,Васил Зафирчев,, Драган Спасов, Бранко Ѓорчев, Зоран Љутков,Јелена Жугиќ, Ана Стојановска, Билјана Драгичевиќ, Ѕвезда Ангеловска, Сашка Димиторвска,Шенка Колозова,Ѓорѓи Колозов,Борче Начев,Владо Јовановски,Лабина Митевска.
   
  На FallenAngel, WomanInRed, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ѓорѓи Колозов е незаменлив кога станува збор за Македонски Народни Приказни, од другите ех дедо му на Игор Џамбазов или Петре Прличко кој има учестувано и во многу други Југословенски филмови. Од жените баба Шенка, дефинитивно е најдобра. :zelen
   
  На FallenAngel, Viktor k, The Tramp и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Џемо Бимбиљ- ѕвер
   
  На Selma и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Игор Џамбазов го обожавам
   
  На The Tramp и Selma им се допаѓа ова.
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Ана Стојановска... :)

   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Стара Школа
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Мето Јовановски
  Ристо Шишков
  Дарко Дамески
  Данчо Чеврески
  Илија Џувалекоски
  Илија Милчин
  Петре Прличко
  Мите Грозданов

  Нов Бран
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Јовица Михајловски
  Никола Ристановски
  Владо Јовановски
  Тони Михајловски
  -------------------------------------------------------------------------
  update soon
   
  На The Tramp, Viktor k, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Едниот доби наследник, другиот се уште нема, за жал...
  Легендите Петре Прличко и внук му Игор!
   
  На Хоуп*, Mermaid, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Ристо Шишков и Васил Шишков ги заборави :)
   
  На FallenAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Не ги заборавив. Ги кажав моите омилени.;)
   
  На FallenAngel и Y1K991 им се допаѓа ова.
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Igor univerzalka....
  naravno kumanofci SasHko i Toni : )
  i mno drugi postari, ne mi teknue sk , od doma ke pisHu pa, iamo mnoo golem potencijal : )
   
  На Alley3112 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: