Македонската естрада и убавината

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ја имам видено во живо онаа Лоба. И не е лоша. Но највеќе мерак Елена Ристеска и Сузана Гавазова.
 
  • Like
Реакции: Scars31

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Дали под естрада ја подразбираме секоја пицајзла што се избацила со нискобуџетен „Министерчето ми е милионерче и ми дава кеш, видете ми цицка и долен веш“ спот?
Искрено, немаме комплетна личност што заличува на вистински естраден уметник.
Ристеска е онака слатка, ја имам видено во живо, ама нискичка е. Каролинчено има тело ама сирото ко во Етиопија да го поеле, Лоба е исто симпатична ама метар и жилет е. Онаа Магдалена ко маж е во фацата, мада има тело онака. Оние од Бекстејџ уште се мачат селото и компексите да си ги истераат од себе, што автоматски ги прави грди во вештачките фаци.
Машкиве - пицопевци невидени. Освен Владо, Влатковцине и Ламбе, кого имаме што не е „андерграунд“?
Жаре, Коста Бургов, Пане Панев и Драганче Митрески од Лескоец? Е, на здравје.
 
  • Like
Реакции: Гонзо and ГоспоТ

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
328
523
693
London,UK
Па има симпатични како на пример
од женските:Каролина,Елена,Лоба
од машките:Влатко Лозаноски,Ристе Тевдовски..:)
 
  • Like
Реакции: Lady* and Scars31

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Како стои македонската естрада со убавци и убавици?

Има и убави пеачи и пеачки, ама не обрнувам доволно внимание за да ги посочам по име и презиме. Но. сепак, Елена Ристеска ја сметам за убава и за некој со стил, Каролина исто. Тамара има убаво тело, без разлика дали е пополна или слаба. Калиопи во последно време ми станува многу океј, како постара жена со свој стил. Ама па за 10 убави ги има 30 неубави, барем од надвор. За од внатре не знам какви се.

Чиј стил е најдобар, а чиј не ви се допаѓа?

Во глобала сметам дека многу од изведувачите од македонската естрада се обидат да дојдат на приближно ниво во однос на стилот со американските поп изведувачи; да дојдат на некој настан и да ги остават сите со отворени усти, ама слабо им успева. Најшокантното што може да се постигне кај нас е да носиш облека од Елена|Лука. Им треба промена некоја.

ТЕ МОЛАМ.



И другарка и на Сузи:



Кој пејач/пејачка нема ни У од убавина?

Горе-наведените. Тие што се трудат премногу, тие што не сакаат да прифатат дека едноставно не изгледаат како Ријана/Лејди Гага и тие што треба да се спремаат за пензија, не да се ценкаат и да наплаќаат за да им ги допреш гаќите.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Ја имам видено во живо онаа Лоба. И не е лоша. Но највеќе мерак Елена Ристеска и Сузана Гавазова.
Гавазова е некако премногу вештачка...Ама Елена и Лоба се многу убави девојки :D
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Eлена Ристеска, Викторија Лоба, Дарко Илиевски, Ламбе Алабаковски и Влатко Лозансоки .
 

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
24
со оние певаљкине нема теоретски шанси да ставам некоја во иста реченица со убавина.
а иначе од понормалниве да речам Лоба, Ристеска и Дарко Илиевски. Никој друг.