Македонија и проблемот со мигрантите

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Дали на (Фрау) Ангела ќе и се рефлектира прифаќањето на мигрантите кој направија вистински неред,низа силувања итн низ Европа,сите мирно си поќутеа на тоа дивеење,а нај бучно беше во Италија,никој не превзема ништо за да си ја заштити хармонијата која ја уживаше пред бранот да дојде,ниту убиства на мигранти видовме,ниту покажување на сила,немаше во ниеден момент некој да ги товари (мртви или живи) во камиони и како песок да ги истури на некој отпад,затоа вака ќе си имаат бурни денови,а може и тоа е со намера од тамошните власти како и пошироко...
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Добро, овие технички не се мигранти. Засега.
Шетаат со полициска придружба.
Дали е пошто народов ни се троа шлакнати (ко оној што на рандом Кинези им викаше гоу хоум корона), па е за заштита на мигрантите од проста раја или можеби за заштита на народот од мигрантите?

Васко Ефтов би се гордеел со мене.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider