1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Лични фотографии од вашиот град

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од JaMi, 15 март 2014.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Во оваа тема би можеле да споделуваме фотографии од вашиот град,за да ги доловиме сите оние убави и не убави моменти.
  Пример јас не сум била во Велес и сакам да имам некоја престава како е таму,што има интересно да се види,па можеби некоја фотографија ќе успее да ме привлече. ( Пр.Бротчето Романтик)... Или пак да ја видам негативната страна на тој град...

  Мојот град е Скопје така што ќе споделувам лични фотографии од него.
  [​IMG][​IMG]
   
  На Boyle и Y1K991 им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Карпалак 1
  [​IMG]

  остатоци од Куршумли Ан
  [​IMG]

  Скулптура 'Јајце' или нешто слично. парк "М.А.-Ченто"
  [​IMG]

  Остатоци од Чарши Џамијата
  [​IMG]

  Саат Кула - "Прчикур"
  [​IMG]

  Парк кај Основен Суд
  [​IMG]

  Могилата на непобедените
  [​IMG]

  Црква Св.Преображение
  [​IMG]

  Frank's Panoramio.
   
  На Lena, Luckky, The_Mayor и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Фала Бобо,не можев да најдам дали има ваkва слична тема.
  Но пред се,темава сакам да биде со лични фотографии ,не со фотографии од интернет фотошопирани.
  Па нека одчучи модераторот од овој форум дали да ги спои или сепак да ги остави разделени.
   
  #4 JaMi, 15 март 2014
  Последна промена: 15 март 2014
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,193
  Допаѓања:
  2,263
  Image182.jpg

  IMAG0040.jpg
  (колку лоши слики вади телефонов навечер :/)

  Image249.jpg

  Image402.jpg
  Image419.jpg
   
  На Lena, JaMi, Boyle и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  1,299
  Photo-0655.jpg 05112013652 (1024x768).jpg 04112012192 (1024x767).jpg
   
  На 84 sk_Y ^_-, Saladin, Prashina и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  [​IMG]
  [​IMG]
  лоша слика навечер, дека е од телефон :/

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lena, Y1K991, HAZARDER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Saladin, Lena и Y1K991 им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И мојот град е Скопје. [​IMG]

  Urbanism 1.jpg Urbanism 2.jpg Urbanism 12.jpg Urbanism 14.jpg Urbanism 15.jpg Urbanism 16.jpg Urbanism 17.jpg Urbanism 18.jpg City Park Skopje 1.jpg Urbanism 20 1.jpg
   
  На Lena и Saladin им се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623

Сподели: