Лични фотографии од вашиот град

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,530
14,439
1,683
Таму каде што треба
Во оваа тема би можеле да споделуваме фотографии од вашиот град,за да ги доловиме сите оние убави и не убави моменти.
Пример јас не сум била во Велес и сакам да имам некоја престава како е таму,што има интересно да се види,па можеби некоја фотографија ќе успее да ме привлече. ( Пр.Бротчето Романтик)... Или пак да ја видам негативната страна на тој град...

Мојот град е Скопје така што ќе споделувам лични фотографии од него.
1901252_757550630929624_1898747460_n.jpg
1781906_757550740929613_1559101498_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Y1K991

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Карпалак 1
51677082.jpg


остатоци од Куршумли Ан
50666561.jpg


Скулптура 'Јајце' или нешто слично. парк "М.А.-Ченто"
89112933.jpg


Остатоци од Чарши Џамијата
89151712.jpg


Саат Кула - "Прчикур"
50667094.jpg


Парк кај Основен Суд
54986586.jpg


Могилата на непобедените
54986589.jpg


Црква Св.Преображение
38766311.jpg


Frank's Panoramio.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,530
14,439
1,683
Таму каде што треба
Фала Бобо,не можев да најдам дали има ваkва слична тема.
Но пред се,темава сакам да биде со лични фотографии ,не со фотографии од интернет фотошопирани.
Па нека одчучи модераторот од овој форум дали да ги спои или сепак да ги остави разделени.
 
Последна промена: