1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Лични фотографии од вашиот град

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од JaMi, 15 март 2014.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
   
  На Y1K991, Electra, Onkel и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  image.jpg
   
  На Y1K991 и Onkel им се допаѓа ова.
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  Ова е Скопје утрово..
  DSC_0062.jpg DSC_0063.jpg DSC_0066.jpg DSC_0069.jpg DSC_0072.jpg DSC_0061.jpg
   
  #13 İncognito, 16 април 2014
  Последна промена: 16 април 2014
  На Y1K991, Хоуп*, Saladin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Urbanism 24.jpg Urbanism 25.jpg Urbanism 26.jpg Urbanism 27.jpg Urbanism 28.jpg
   
  На Y1K991, Хоуп*, Electra и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Паркчич.
  Овие од пред недела дена:

  Walk 2.jpg Walk 3.jpg Walk 4.jpg Walk 5.jpg Walk 6.jpg Walk 7.jpg

  А овие тазе од денес (разлика во колоритот еј!):

  A walk 1.jpg A walk 2.jpg A walk 4.jpg

  За крај една панорама:

  Panorama park 2.jpg
   
  На Y1K991, Aristokrat и Змејче им се допаѓа ова.
 7. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  1 - Copy.jpg 486334_568644563161624_543957004_n2.jpg 532892_657107590981987_776417090_n.jpg 536888_657108274315252_1670465689_n.jpg 1044706_680271055347358_878468264_n.jpg 10410320_756347501073046_4967040395409685775_n.jpg 10556536_10203620610889832_4367986708612932163_n.jpg Крушевската природа и вештачкото (сепак Крушевско) езеро (wasntme)
   
  На Aleksis, Y1K991 и Electra им се допаѓа ова.
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,016
  2014-11-23 11.07.00.jpg
   
  На Y1K991 и violetmoon им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Толку ми беше убав парк денес, уфф... Водно под магла, небото облачно (но не како дека ќе врне), дрвјата голи, земјата покриена со лисја (каде жолти, каде кафени), тревата зелена (толку зелена, што кај Гоце дречи), наоколу зелено-црвени клупи, страчки и чафки, многу многу бои!

  1, 1.jpg 4, 1.jpg 6, 1.jpg 7, 1.jpg 8, 0.jpg 9, 1.jpg 10, 2.jpg 11, 1.jpg 12, 1.jpg 15, 1.jpg
   
  На Y1K991 и Хоуп* им се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  IMG_1242.jpg IMG_1049.jpg
  IMG_1079.jpg
   
  На Prashina, MissChievous и Y1K991 им се допаѓа ова.

Сподели: