Лига на Шампиони и Лига Европа 2015/16 & 2016/17

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Целосно газење, штета што резултатот не е соодветен на тоа (фактор Де Геа), повремено изгледаше дека Ливерпул има два играчи повеќе на терен :unsure
Лалана и Клајн искинаа (party) Фирмино малку по малку се стабилизира
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Целосно газење, штета што резултатот не е соодветен на тоа (фактор Де Геа), повремено изгледаше дека Ливерпул има два играчи повеќе на терен :unsure
Лалана и Клајн искинаа (party) Фирмино малку по малку се стабилизира
Клајн како ненормален напред назад само. Лалана ме изненади со денешнава игра. Хендерсон и понатаму ме нервира. :)
Штета што не играа вака и во лигашкиот дуел. Се гледа дека за ЛЕ се мотивирани. Само уште Мињоле да не прима ненормални голови и супер ќе е, денес немаше работа ама не дај боже да има. :)
 
  • Like
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
и таа ронка шо ја имав за фудбал оваа сезона изумре, доста беше, се гледаме наредна година.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Фановите на М.Ј. are entering the world of pain tonight :D

@existence шо се деси со Арсенал вс. Баселона, ја гледаше?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Што да гледам? Ивоби против Барселона? Сите го знаевме исходот, а јас само го видов стартниот состав и си реков дека ова не сакам да го гледам. Шта речи, логика ич.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Според составот шо го изваде мислам дека Венгер е п***а во душа, ни 0,1% машкост нема во него.
Оти бе Венгер picka бил во душа свашта, типот игра напаѓачки фудбал 20 години, дали во последниве 5 години имал 5 утакмици на кои играле дефанзивно.
Е сега составот шо знам, има куп повредени, не беа толку лоши баш сеа симнав хајлајтсите не издржав да не видам:zelen повеќе шанси имаше Арсенал, Велбек имаше пречка и една тројна шанса Санчез-слободен-Жиру-одбиена-Волкот-промаши гол која беше многу потешко да се промаши него да се даде и тоа против екипата која се смета за најјака на светот, освојувачи на ЛШ, СП, Шпанска лига и куп а мислам дека во сите тие такмичења се во игра шо значи може да се деси да победат бек-ту-бек четири титули.:eek: Оној менаџерот шо им е понат ми е од некаде порано играше за шпанија коа бев мало детенце мислам, аграрна појава е ама ете хара насекаде...
Канибалот даде јако голче за жал...

Што да гледам? Ивоби против Барселона? Сите го знаевме исходот, а јас само го видов стартниот состав и си реков дека ова не сакам да го гледам. Шта речи, логика ич.
И јас така мислев и не ја гледав ама не беа воопшто лоши види хајлајтс, чак и Фламини имаше јак шут а оној египјанецот изненади со гол од 20м.
Со тој Ивоби и јас не знам Венгер шо форсира, на повидок е новиот Саного, коа ќе запне со некој лик тоа е, ќе го прави играч и на крај ќе види не ќе види ќе го позајми во Шефилд Јунајтед :D

Него сега Ван Гал којзнае шо спрема, некои ритуали прави сигурно, може ќе го принесат Јанг како жртва на средина на терен:cool:
Само Мињоле да не направи некоја глупост, би требало да е ок иначе...