Лигави песни (guilty pleasure)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,132
5,665
1,683
Disco

Откога го открив денс жанрот Шафл, иако знае да ме фати мој срам си ги потпевнувам еуро-денс песничкиве на кои играат, вот ис лаааааав бејби донт хрт ми ноу мор.....или онаа романската маија хуууууу маија хееееееееј :D
Има и многу други, ама ќе се закочи страницава ако ги постирам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,616
7,198
1,153
Big Sur
Нема везе, видов дека уствари веќе ја има темава, па ја споив и го појаснив насловот. Ќе си отворам некоја нова. :zelen

Друг guilty pleasure ми се првите песни од Бритни.
Нема шанси да не ја викнам од срце Hit Me Baby One More Time, па колку сакам нека сум хардкор. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,132
5,665
1,683
Disco

Од песнава немаше спас, жими се и од фрижидер и тостер се слушаше, едини спас да ја избегнеш беше вселенска станица Мир, Антарктик или Света Гора, макар да за последново не сум сигурен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Beauty&Beast