Лигави песни (guilty pleasure) | Црнобело Форум

Лигави песни (guilty pleasure)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Песни за кои никогаш (или ретко) нема да признаеш дека ти се допаѓаат. (wasntme)

Најчесто станува збор за срцепарателни балади. Сметаш дека твоето друштво ќе мисли дека си слабак. А дома кога си сам, си ги рокаш, пееш на цел глас, играш, па се случува, дури и да заплачеш бидејќи се толку трогателни.
Ајде ајде, признајте дека има некоја таква песна што ви се допаѓа.

I kinda like this one. (wasntme)
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас јавно си признавам, ама ич не се кријам.
Обажавам ''лигави'' песни. Секогаш се опуштам кога слушам балади, нивната приказна најчесто е тажна ама мене не ми смета тоа. Не сум од оние кои не слушаат балади зошто паѓале во депресија. Напротив, уживам во нив.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
na rabotu sam nemozu da gi gleam linkovi gore da vidu sHto kako kude...
za mene ligavi su mi sfi pesne od Maroon 5, ne mi teknue u moment na josH nekoi
aeee doma ke mi tekne
obozaam da kritikuju glupavu muziku ej
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo and i_wanna_fly

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
За лигави песни ми се оние од бојбендовине од деведесетите, се собрале петмина мажи у бенд и пеат со гласчињата ко девојчиња од градинка...исто така и од нашава естрада излегуваат доста лигави песни, Џеј Џеј, Билбилов, Мекиќ и сл. прават доста лигави песни. Други така не ми текнуваат. Меџутим не ги ругам, има некои траки знаат и да ми се свиџаат.

еве една лигава балада што ми се свиџа.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and parvati

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Јас се слушам,ама знам понекогаш и да забегувам. Слушам се што ќе ме погоди, без разлика на тоа дали е текстот или музиката. Сестра ми ја слушаше еднаш, па од неа ја научив. Текстот право во срце ме погоди, оти во тоа време маки си имав (не дека сеа ги немам.. ). Онака англиски, германски, шпански и екс-ју слушам. Претежно добрата стара музика.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
ааааааа тема е за љигаву стфар која устфари ми се сфиѓа
мммммм штознам незнам можда али ретко : ) еве например овај е малце лигафка ама орајт ми е мене
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Не сум се криела досега, ако ми се свиѓа некоја песна, ќе ја слушам без разлика кој што ќе каже. А и во друштвото мое има такви што слушаат далеку полигави песни од тоа мене што ќе ми се бендиса... :giggle

Да не биде само тупење на празно, погоре некој спомна бој-бендс, еве една таква шо ми се свиѓа.