Лејди Гага

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Кога сме веќе кај ѕверов:

Многумина велат дека самата Лејди Гага е маркетиншки трик, производ целосно осмислен од еден тим, веројатно најмногу инспириран од тактиката на Мадона. Многу малку луѓе знаат која е Стефани Германота и колку „обична“ била додека настапувала по мали клубови, за потоа да се претвори во вамп жена која за многу кратко време постави нови стандарди за контроверза. Од костим направен од месо, до сликањето гола за новата рекламна кампања за нејзиниот парфем, Гага и нејзиниот тим се трудат фокусот постојано да е врз неа. Па така и нејзиниот имиџ во јавноста е целосно осмислен така што таа носи необична облека која повеќе открива отколку што покрива и носи чевли кои пркосат на гравитацијата. Во суштина никој не се труди колку неа личноста од сцената, да ја префрли и во приватниот живот. Добар дел од фамата таа ја крева и со помош на својот Твитер профил, кој максимално го користи за себепромоција.
Кога станува збор за нејзиното минато, за кое таа се жали дека била малтретирана во училиште зашто била поинаква, беше негирана од нејзини соученици кои рекоа дека била премногу обична како дете, никој не ја малтретирал и дека сака да исценира жртва за да се поврзат со неа нејзините фанови. Дури се вели дека има мошне богат татко кој е најмногу заслужен за она што е таа денес.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
eи Лејди гага е бљак до јајца, а нема гу нешто у задњо време, да не се одала ? : )
не гу слушам ич ама ич, али на радио гу слуша овуј песну и да ви кажу искрено не ву е лоша
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Тапа е. Има малку надпросечен глас што може да го искористи на друг начин а не на пеење дебилни песнички како е она чудовиште,родена таква и да дтка по песни(папа-папараци,по-по-по-покерфејс,те-те-те-те-телефоун). А ко ќе прочитам статија за неа и ќе ја наречат контроверзна имам нагон да се упукам у колено. Изгледа не се запознаени они со поимот 'норвешки блек метал'.
 

Special

Истакнат Член
22 август 2013
47
19
108
Ах Гага Гага :D
ја сметав за стара мома ама искочила помлада него јас што мислев :p
За облеката нема што да коментирам тоа во канта би и џитнала се да се прашувам јас.Искрено сметам и дека не е некој јак вокал ама јас чат пат знам да ја слушам.
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Па, секако би била помалку популарна кога би се облекувала нормално. Инаку, мислам дека има талент и глас.
Оваа песна ми е многу, многу чудна. Никако не можам да се навикнам на неа:
Овие ми се поомилени:
За Judas имам некои предрасуди, но...

Мислам дека претерува со фустаните од месо и другите глупости, но нејзин избор, нејзино право и нејзин начин да привлече внимание.