Легално тетовирање во Струмица

- Dee Dee -

Активен Член
22 април 2012
70
110
33
25
Би сакала доколку некој од вас е информиран за некого кој тетовира трајни тетоважи (легално) во струмица да ми даде информации (фб,број..) најкасно до утре зашто една другарка планира да се тетовира.. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and parvati

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
A какво е тоа „легално“???
Па ваљда мисли да му е пријавена како фирма да не е некој аматер,да и даде фискална,да му бидат инструментите стерелизирани и такви ствари:eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Јас се тетовирав „ нелегално “ па додуша преживеав :D
Го знаев човекот, работеше дома ама е беспрекорно педантен, внимателен и искусен. Не е некое детиште кое го живее својот ганста филм (shake)
Додека сите кои ги познавав што имаа тетоважи ми кажаа да очекувам да ми се појават корузи, да ме чеша да...дрн дрн не знам што, типов откако после скоро три часа заврши, а јас си пушев цигари, си пијуцкав кафе за тоа време, значи буквално не сетив болка, а на исклучиво нежно место ја направив, ми рече мачкај се со Јекодерм и можеш слободно да се бањаш.
Така и би.

Ни корузи, ни врагови, малку ми се излупи само и тоа беше тоа. Дури не ми ни црвенееше :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -