Купувам/продавам/менувам | Црнобело Форум

Купувам/продавам/менувам

Alex2050

Староседелец
27 јули 2013
14
2
603
пред лаптопот
www.crnobelo.com
Продавам:
ZTE BLADE 3 PRO (црн) од T-mobile(кодиран само за нивна мрежа) со гаранција 2 години.
Користен е 2 месеци.
Нема гребнатинки, чуван е во фотрола.
цена 5500 денари.
 

Alex2050

Староседелец
27 јули 2013
14
2
603
пред лаптопот
www.crnobelo.com
Продавам:
Samsung galaxy chat (бел) од T-mobile(кодиран само за нивна мрежа) со гаранција.
Користен е 4-5 месеци.
Има мали гребнатинки на маската од клучеви , екранот е здрав без гребнатинки со заштитна фолија е .
цена 3000 денари.
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
32
продавам нова пластична футрола за ајфон 4 и 4с цена 300 денари
DSCN6019.JPG
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Продавам iPhone 6+ кој е во одлична состојба. Сеуште е под гаранција , за повеќе инфо во пп.
 

Mechetoooooo

Нов член
18 јули 2016
2
0
1
31
Купувам Samsung Galaxy Trend Prime SM- F351G немора да биди исправен само екранот да не биди скршен дали некој продава?