1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Купувам/продавам/менувам

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од The High Commander, 25 јануари 2013.

 1. Alex2050

  Alex2050 Староседелец

  Зачленет на:
  27 јули 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  Продавам:
  ZTE BLADE 3 PRO (црн) од T-mobile(кодиран само за нивна мрежа) со гаранција 2 години.
  Користен е 2 месеци.
  Нема гребнатинки, чуван е во фотрола.
  цена 5500 денари.
   
 2. Alex2050

  Alex2050 Староседелец

  Зачленет на:
  27 јули 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  Продавам:
  Samsung galaxy chat (бел) од T-mobile(кодиран само за нивна мрежа) со гаранција.
  Користен е 4-5 месеци.
  Има мали гребнатинки на маската од клучеви , екранот е здрав без гребнатинки со заштитна фолија е .
  цена 3000 денари.
   
 3. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  продавам нова пластична футрола за ајфон 4 и 4с цена 300 денари
  DSCN6019.JPG
   
 4. sfdsafafa

  sfdsafafa Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  PRodavam nexus 5 socuvan koska informacii inbox samo od skopje
   
 5. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Продавам iPhone 6+ кој е во одлична состојба. Сеуште е под гаранција , за повеќе инфо во пп.
   
 6. Mechetoooooo

  Mechetoooooo Нов член

  Зачленет на:
  18 јули 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Купувам Samsung Galaxy Trend Prime SM- F351G немора да биди исправен само екранот да не биди скршен дали некој продава?
   
 7. Mechetoooooo

  Mechetoooooo Нов член

  Зачленет на:
  18 јули 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
   
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Купувам заштитно стакленце за Sony Xperia E1!
   

Сподели: