Купувам/продавам/менувам | Црнобело Форум

Купувам/продавам/менувам

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
120
Тема за огласување мобилни.

Продавам нов Sony Xperia Tipo, воопшто НЕКОРИСТЕН, бела боја, со гаранција од Мобико. Купен од ОНЕ на 16.01.2013. Цена 5000 ден. Контактирајте ме по email на d.vasileski@gmail.com
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
На истиот ден го зедов истиот телефон :) Да кажеше :) ќе заштедев 3к MKD
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Еден типац ми должи пари.Е сега бидејќи нема кеш ми нуди Vip Droid XL и Samsung GT550 или така нешто за вкупно 5000 денари да си отплати.
Дали случајно помалку вредат овие телефони и да сака да ме поебе.Јас поим немам колку идат на старо мада и двата имаат гаранција уште 10 месеца.
 

kobrata

Нов член
4 февруари 2013
2
1
3
30
Skopje
Еден типац ми должи пари.Е сега бидејќи нема кеш ми нуди Vip Droid XL и Samsung GT550 или така нешто за вкупно 5000 денари да си отплати.
Дали случајно помалку вредат овие телефони и да сака да ме поебе.Јас поим немам колку идат на старо мада и двата имаат гаранција уште 10 месеца.
Топ е цената за 2-та телефона земи си ги без размислување
 

tralala666

Нов член
23 мај 2013
1
0
1
30
Продавам HTC Wildfire S бел, користен но зачуван, чуван е во футрола цело време. Има 5MP камера, работи на Android 2.3.2(Gingerbread). Повеќе спецификации може да видите тука http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

Кој е заинтересиран за цената може да се договориме. Поздрав
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
32
Продавам Samsung GT-E1170 нов во кутија!!! Цена 1100 денари!!
Samsung GT-E1150i нов во кутија. Цена 1400 денари!
Alcatel ot 807 користен 3 месеци со кутија 2800 денари!