1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Купувам/продавам/менувам

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од The High Commander, 25 јануари 2013.

 1. The High Commander

  The High Commander Староседелец

  Зачленет на:
  2 мај 2012
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  131
  Тема за огласување мобилни.

  Продавам нов Sony Xperia Tipo, воопшто НЕКОРИСТЕН, бела боја, со гаранција од Мобико. Купен од ОНЕ на 16.01.2013. Цена 5000 ден. Контактирајте ме по email на d.vasileski@gmail.com
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  На истиот ден го зедов истиот телефон :) Да кажеше :) ќе заштедев 3к MKD
   
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Еден типац ми должи пари.Е сега бидејќи нема кеш ми нуди Vip Droid XL и Samsung GT550 или така нешто за вкупно 5000 денари да си отплати.
  Дали случајно помалку вредат овие телефони и да сака да ме поебе.Јас поим немам колку идат на старо мада и двата имаат гаранција уште 10 месеца.
   
 4. kobrata

  kobrata Нов член

  Зачленет на:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Топ е цената за 2-та телефона земи си ги без размислување
   
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  продавам ХТЦ Wildfire S, Nokia N81 8gb, Nokia 6303 classic, Nokia Asha 311. Цена по договор.
   
 6. Tiki L.

  Tiki L. Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Prodavam T-mobile Vairy Touch II. Koristen mnogu kratko i odlicno socuvan, raboti samo na t-mobile karticka. Zaedno so polnac i USB. Cenata e 1500 denari. Kontakt na tikikolo@gmail.com
   
 7. Ryze

  Ryze Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 октомври 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  20
 8. tralala666

  tralala666 Нов член

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Продавам HTC Wildfire S бел, користен но зачуван, чуван е во футрола цело време. Има 5MP камера, работи на Android 2.3.2(Gingerbread). Повеќе спецификации може да видите тука http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

  Кој е заинтересиран за цената може да се договориме. Поздрав
   
 9. Vladus

  Vladus Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  6
  Prodavam HTC ONE X 32 GB crn, neispraven, za delovi.
   
 10. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Продавам Samsung GT-E1170 нов во кутија!!! Цена 1100 денари!!
  Samsung GT-E1150i нов во кутија. Цена 1400 денари!
  Alcatel ot 807 користен 3 месеци со кутија 2800 денари!
   

Сподели: