Крушево | Црнобело Форум

Крушево

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Еден од најубавите градови во Македонија, од ко појдов на факс сфатив дека и единствените кои зборат 99% ко нас Битолчаните хахах :D
Градот ме потсеќа на Тоше, на Културните споменици, Илинден или со еден збор прав Македонски град. Исто така е највисокиот град на Балканот и има многу чист воздух :D
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Прекрасен град. Место за уживање, луѓето пријатни, гостопримливи...
Мало, но прекрасно градче. Цел град можеш да го прошеташ за брзо време, и колку пати и да отидеш, колку пати и да го прошеташ градот нема да ти здосади
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
39
во последниве години секоја зима и пролет по еден викенд одам
автевтични планинско градче што освојува


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life