1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Крушево

Дискусија во форумот 'Патување' започната од 84 sk_Y ^_-, 23 ноември 2012.

 1. ~ Magic ~

  ~ Magic ~ Нов член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  :) Едвај чекам прилика за повторно да го посетам ... :igra
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mony ~

  Mony ~ Нов член

  Зачленет на:
  31 јануари 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  6
  Ааааа,каква амосфера владее таму ... :igra
  Едно од најубавите места на планетава ни е ... :sreken
   
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  :rolleyes: за тој што на прсти број колку пати бил таму :rofl
   
  На Mony ~ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Одма да го тргнете прашалникот од насловот, непотребен е во толку јасна констатација...Крушево е туристичко место и тоа со три извичника на крај. :)

  Да бидам искрена, одамна немам отидено.
  А, се вљубив и тоа на прв поглед. Ме потсетува на оаза, на скришно катче во кое создаваш симбиоза со природата, ме потсетува на место кај што љубам да мантрам...
  Можам само да додадам дека Крушево е доказ, колку сме ние уствари во заблуда дека убавината е во градските гужви, метежи, смогови и налудничавост. Колку сме во заблуда дека големината е убавина...
   
 5. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Дали знаете колку е убаво ма пре убаво е !!
  Особено моментот кога се будиш сабајле во 5 часот , сонцето почнува да игрева , во градот владее потполна тишина , сите спијаат ..
  Особено ова ми е нај убавото нешто , излагам на тераса , седнувам на столче , палам цигара ! ма не описливо нешто !
  Му го препорачувам ова на секој што ке дојди Крушево!!!
  Еве овде имам постирано неколку слики ! https://www.facebook.com/najubavoto.krusevo
  Имам уште слики ке ги ставам и нив
   
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Во Крушево имам отидено 2 пати. Еднаш на екскурзија од средно,само на поминување до гробот на Тоше, и сега пред месец ипол.
  За впечатокот што ми го остави ова мало градче немам што да кажам,освен дека иако е мало,зрачи со убавина,со позитивност и со љубезност.
  Жителите се многу гостопримливи,и кого сакате прашајте на улица ако не знаете каде се наоѓа некоја вила,локал,споменик, на многу убав начин со насмевка на лицето ќе ве упатат како да стигнете до таму,и ќе ви посакаат убав престој во градот.Нема да ви свртат глава и да се направат дека не ве гледаат.Барем со мене не беше така.
  Дури имаше случка каде што во бачилото сами си правевме нескафе:biggrin
  По продавниците,рестораните цените се нормални,дури и пониски од што очекувавме.
  Единствено не ми се допаѓаше скарата што ја јадевме. Они си ја прават на нивни начин,а ние навикнати на друг и така.
  Но затоа Крушевскиот локум мммм....се топи во уста :)
  [​IMG]
  Погледот којшто го имавме од балконот е нешто непроценливо...еден куп мали куќички,сите слични однадвор,со снегче по покривите...милина (happy)
  А да, имам една забелешка,буквиве кој ги извадил да ги врати,ми пропадна фотографијата со поздрав:biggrin
  734465_10200139356840573_1515627405_n.jpg
   
  На ComputerService му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Случкава со варењето на нескафе ми е многу позната ...
  Иначе Крушево е едно од нај евтините туристички мета во Македонија , цената на смештајот Крушево се движи од 400 до 500 по куќите .. а по другите места е изгор :confused: цените по продавниците се невероватно ниски исто и во кафичите !
  А скарата е многу убава т.е убава е на одредени места .. бидејќи има некој кафани каде што скарата ја прават толку убава што со кеф ти иди од гла да му ја акниш , иначе ние во Крушево сами дома си правиме скара ! од тоа нема поубаво ! :svirka
  А каде беше ти ?! во која кукја т.е името на газдата ?! :p
   
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Во Вила Тоше Д бев јас, 500 денари од кревет,кај тој адвокатот:biggrin
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Јеб'о те локум, дај целувките :)
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Еден од нај убавите градови за мене во Мк од секогаш , кога и да отидам седам по 5-10 дена и не ми се враќа во Скопје (wave)
  Крушево има дух , има мир , има нај убав локум со ореви и кога се враќам во Скопје зимам по 4-5 кутии , нај убавото спиење ми било и ќе ми биде во Крушево , пријатели , пензионери за пример жители со прекрасна култура и гостопримливост !!!!!!!! :cool:;);)
   

Сподели: