Крушево | Црнобело Форум

Крушево

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Се што вие мислите за древното Крушево,колку пати сте го посетиле ,што ви оставило впечаток,храната во Крушево и се друго што има сврзувачка линија со овој прекрасен град ... (sun)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Domino ^_^

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
25
Во Крушево 4 пати имам отидено и последен пат бев со две другарки кај нејзината баба на гости.. имам голема желба да си имам своја кука во Крушево.. и последно што ми текна дека баба и на другарката имаше направено некој ѓебречиња амаа какви беа ....ај да не правам лиги .. такви топли меки со вкус на путер и мн мн сусам мммм ..Крушево и ѓевречињата на баба Милка:igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and МиГ 21

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
5 пати иам одено Крушево и океј е..има интересни градби ме потсеќа на стариот дел на Охрид пошто улиците се стрмни и тесни...всушност има многу работи во Крушево а нормално таму е роден ТОШЕ. Би му препорачал на сите шо не биле да го посетат ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Порано поредовно одевме и фамилијароно сега послабо...последне пат кога беб останав сам во кола повеќе од три ипол часа...прво срекав за цигари па за кафе...одкако заврши состанокот на тие со мене ми текна дека ништо немаше да ми биде ако слезев и ако појдев некаде сам на кафенце....:rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-