Крај на светот, катаклизми, пророштва...

Apocalypse

Нов член
24 август 2012
9
0
1
27
Kavadarci
Крај на светот ... Дали има некој потврда или само "научнициве" што си прават експерименти и кажуваат што ке им текне !! Крај на светот само во Холивуд :p
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Леее вакви конспираси тиорис... Седи бе, филмот го напраиле и готово сеа нели сите веруваме у тоа, а они ќе не контролираат и ќе заработуваат од тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Леее вакви конспираси тиорис... Седи бе, филмот го напраиле и готово сеа нели сите веруваме у тоа, а они ќе не контролираат и ќе заработуваат од тоа.

slb_bobo Извини ако грешам ама не можам никој пат да верувам у човек шо ми мисле лошо. Тај филм и Кодот на Да Винчи се најдолното нешто шо некојпат сум го погледнал. Дури ми е срам да говорам за них :)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
А филмо 2012 е масло на Масоните. Се друго е јасно.
брат немој да ме ј***ш
филмот е чиста пропаст
перење мозок само друго ништо
треба да биде човек „прост“ да поверува во тоа дека ке се десе
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
брат немој да ме ј***ш
филмот е чиста пропаст
перење мозок само друго ништо
треба да биде човек „прост“ да поверува во тоа дека ке се десе
Чакар :)
ете и јас се согласувам со тебе,односно и јас не верувам на филмот и кодот на да винчи
но!
до толку сме сигурни дека нашето размислување е исправно за да си дозволиме да наречеме некого прост во наводници заради тоа што не размислува така?
камо докази?
колку се веродостојни тие докази?
чие размислување е исправно,е знак прашање дали некогаш ке се докаже
така да јас не би можела да кажам дека треба да е човек "прост" за да верува дека тоа ке се деси
но,тоа е само мое размислување:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
cakar_ulav Грешка сме се разбрале братко. Извини. Извини. Можеби и сум прост - Не знам, ама пак 4то одд го поминав - Таблицата и азбуката ги научив. Не знам дали знаеш во светот на кои луѓе се мисли дека се Масоните. А мислам и дека бев јасен кога кажав дека тие 2 филма се најдолното нешто што сум го гледал и дека ми е срам да коментирам за нив зашто ке ми падне афторитетот како личност.

Мелпомена фала на поддршката. Поздрав.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Kiril
Не дадов никаква подршка или напад никому.
Чакар мислам дека не те нарече буквално тебе прост,туку коментарот му беше општ,за сите оние кои размислуваат така.
Не верувам на пророштва и крај на светот однапред одреден.
Крајот сами си го кроиме,од една страна носиме почетоци за некои работи а на некои пополека им го ставаме крајот.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Kрајот на светот е секоја година,.И аман со тие статии на интернет.Има деца што читаат и што се плашат.
И да,зошто некои луге веруваат во тоа?Глупости во боја...
Не треба да се верува во се што ке се прочита...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Nighty