Кој Windows го користите?

Кој Windows го користите?

 • XP

  Гласови: 7 16.7%
 • 7

  Гласови: 29 69.0%
 • Vista

  Гласови: 0 0.0%
 • 8

  Гласови: 5 11.9%
 • 10

  Гласови: 1 2.4%

 • Вкупно гласале
  42

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Моментално 8мица, чекам да излези 8.1 Pro па ќе го инсталирам тој и на лаптопот и на десктопов.
 

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
24
XP all the way :D Ке го користам додека не престанат да го апдејтуват (за неколку месеци) и после се префрлам на 7ца.
 

Sagan

Полноправен Член
20 јануари 2014
29
54
13
Earth-Mars-Earth
kriminalist.macedonianforum.net
Последниве два месеци Windows 8.1 Pro 32-bit.
Претходно 3 години користев 7ца, пред тоа скоро година виста со чест dual boot со Ubuntu.
Се` останато претходно е XP. Осмица немам користено никад.

Презадоволен сум од 8.1, по добро ја вози од седмицата, дури и на слаби компјутери.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Snow

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,269
9,111
1,683
Од вчера Вин 10.
Од XP на десетка. Ко од запрежна кола на мерцедес.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
628
30
Window 10 aма не сум многу задоволен од честиве абдејти што ги има. Ептен тука ја зезнаа работава, се нешто ми се пореметува.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,417
7,077
1,153
Big Sur
Десетката. Не па и дека имаме нешто посебно избор сега.
Мојот можеби нааај-unpopular opinion е дека Виста еше најдобра.
Не зборам за перформанси пошто реално никогаш не ми требала не знам каква машина, но на изглед беше најубава.
Може е и само носталгичарот во мене. :nerd