Кој се подобри возачи - Мажите или Жените?

Кој се подобри возачи - Мажите или Жените?

  • Мажите!

    Гласови: 8 30.8%
  • Жените!

    Гласови: 2 7.7%
  • Нема врска зависи до индивидуата...

    Гласови: 16 61.5%

  • Вкупно гласале
    26

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Има жени кои возат супер, а има и кои возат ужасно. А и мажи исто, има некој се како прв пат волан да гледаат а некој се одлични :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Само на една девојка и признавам во возење.Брзо лудо возење, со големо чуство за контрола над возилото, стабилност и сигурност во управувањето.
А инаку лично јас кога ќе видам женско во кола позади мене или пред мене гледам побрзо да дадам лев жмигавец и да ме снема, или ќе те баци одпозади или ќе ти закочи таа од напред :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks and emzzy

smeker

Староседелец
9 март 2012
768
979
1,103
Скопје
мажите дефинитивно.Има и жени кои се добри возачи, но повеќето се плашливи.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
мажите дефинитивно.Има и жени кои се добри возачи, но повеќето се плашливи.:)
Во заблуда си :p Зет ми е шофер со 5 годишно искуство,2-3години активно вози, и да ти кажам со право можам да кажам дека сум подобар шофер од него..... не дај Боже да капне 2 капки дожд одма- Не возам не чини времето..за снег да не правиме муабет, кола од гаража не вади... по автопат вози со брзина 60км...а јас имам смелост да нагазам до 130/140..кога вози по обична улица, кога му доаѓа кола од спротива прикочува и намалува брзина...
Така да ќе кажам, зависи до човекот, до личноста колку е смела и храбра за учество во сообраќајот ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Maks

smeker

Староседелец
9 март 2012
768
979
1,103
Скопје
Во заблуда си :p Зет ми е шофер со 5 годишно искуство,2-3години активно вози, и да ти кажам со право можам да кажам дека сум подобар шофер од него..... не дај Боже да капне 2 капки дожд одма- Не возам не чини времето..за снег да не правиме муабет, кола од гаража не вади... по автопат вози со брзина 60км...а јас имам смелост да нагазам до 130/140..кога вози по обична улица, кога му доаѓа кола од спротива прикочува и намалува брзина...
Така да ќе кажам, зависи до човекот, до личноста колку е смела и храбра за учество во сообраќајот ;)
Браво секоја чест. :) , а на зет ти да му кажеш пешки да си иде најдобро. :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

Maks

Староседелец
Во заблуда си :p Зет ми е шофер со 5 годишно искуство,2-3години активно вози, и да ти кажам со право можам да кажам дека сум подобар шофер од него..... не дај Боже да капне 2 капки дожд одма- Не возам не чини времето..за снег да не правиме муабет, кола од гаража не вади... по автопат вози со брзина 60км...а јас имам смелост да нагазам до 130/140..кога вози по обична улица, кога му доаѓа кола од спротива прикочува и намалува брзина...
Така да ќе кажам, зависи до човекот, до личноста колку е смела и храбра за учество во сообраќајот ;)
Јас не знам што е тоа кочница кај мене ногата е само на гаста и кумплуг хаха и обично земам патики со подебел ѓон за да тежат повеќе да газам. Велес-Скопје на автопатот на неисчистен снег од коловозот возев со 120 Kм/h на некој места. Страв немам никаков и покрај тоа што 1 се имам превртено со кола направи салто 1-2 пати:D и 2 пати излетано од патот а'кло ми е тај, болен за брзина и возила за џабе не ми е даден прекарот Макс :rofl.
Влезеш ли во кола...
Oruzjeto e vo tvoj race.jpg
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Искрено, би рекол дека жените се повнимателни, а мажите посигурни и поснаодливи... Иначе, имам фобија од жени возачи :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Мажите,дека ние жените правиме сообраќајки и не пазиме
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno