Кој се подобри возачи - Мажите или Жените?

Кој се подобри возачи - Мажите или Жените?

 • Мажите!

  Votes: 8 30.8%
 • Жените!

  Votes: 2 7.7%
 • Нема врска зависи до индивидуата...

  Votes: 16 61.5%

 • Total voters
  26

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Па воглавно мажите но има и жени кој знаат доста добро да се справат со возењето :)
Зависи до индивидуата, кај нас на Балканот општо познато е дека сите викаат жените се најлоши возачи.. xD
Ама јас највеќе се чувствувам безбеден кога вози жена затоа што се малце поплашливики па внимаваат, ова не важи за тетките со Југовци.. xD
 
 • Like
Реакции: Ludi Maks

!rx

Нов член
14 февруари 2012
8
3
3
29
Мажите - нормално! Зошто? Многубројни искуства имам со жени-возачи коишто завршиле не толку среќно :D
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown

Видеово објаснува се. :)
Мажите инаку, затоа што 5-6 пати се имам карано на пат и тоа баш со женски.
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
142
123
1,043
Скопје
Е како не ова видеава треба да си ретардиран вака да напраиш:)
Познавам многу жени што возат добро а и машки што врска немаат. Ја мислам се е пракса, сигурно и вие машките коа сте положиле не сте возеле перфектно. Не може да се генерализира:)
 
 • Like
Реакции: Maks and Mila Kunis