Кој е вашиот идол?

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Bob marley i stive jobs.... марли заради таа негова едноставна филозофија за животот и неговиот пацифизам а Џобс исто заради неговата едноставност нои заради неговата генијалност ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
hilary-duff-wedding-photos.jpg


Девојка која си го оствари сонот и веќе очекува едно мало бебенце. Напротив ми се свиѓаат личности ( идоли) што немаат претерани скандали во јавноста.

000000000000001_%25283%2529.jpg


А од актерите

100.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па неам идол као да го пратам фанатично или нешто али има неколку луѓе на кој ради разни причини им симнувам капа.. sir Alex Ferguson заради успешноста, Игор Ѓамбазов заради преживеаните работи, Гоце Арнаудов заради веселиот дух и позитивната енергија, Lester Bo McCalebb заради посветеност и пожртвуваност... има и многу други ама ме мрзи да набројувам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Black Mamba

iDeposito

Староседелец
29 февруари 2012
47
63
1,028
35
Скопје
Don Juan DeMarco


Неговата биографија ме направила ова што сум сега, сум читал се за него, му се восхитувам на неговиот стаф и речениците:


  • No woman has ever left my arms unsatisfied.

  • Every true lover knows that the moment of greatest satisfaction comes when ecstasy is long over and he beholds before him the flower which has blossomed beneath his touch.

  • Every woman is a mystery to be solved.

  • I give women pleasure, if they desire, it is of course the greatest pleasure they will ever experience.

  • There are those that do not believe that a single soul born in heaven can split into twin spirits and shoot like falling stars to earth where over oceans and continents their magnetic forces will finally unite them back into one. But, how else to explain love at first sight? We were convinced that there was no other life beneath the sky but ours. We believed that we would never die.